Релігія
1 705 Переглядів
0 Рейтинг
Яке свято сьогодні, 5 лютого, святкують віряни
лютого
05
/ 2022
5 лютого церква та віряни вшановують пам’ять священномученика Климента, єпископа Анкирського, і мученика Агафангела, преподобного Геннадія Костромського і Любимського, перенесення мощей святителя Феоктиста, архієпископа Новгородського, преподобного Мавсими Сиріна, преподобного Саламана, мовчальника, святителя Павлина Милостивого, єпископа Ноланського, спомин VІ Вселенського Собору.
5 лютого: українські народні прикмети
Купаються ворони – на негоду, каркають усією зграєю — на мороз, влаштовують в небі хороводи – на снігопад, сідають на землю – на відлигу, вмощуються на нижніх гілках дерев – на вітер.
Кіт шкрябає підлогу – на вітер і завірюху, дере стіну – на негоду, лежить черевцем догори – на відлигу.
Ясний місяць – до холоднечі, а круторогий – на мороз.
Якщо рано в небі з’являється "попіл" – червоніє небо, то на вітер, а як увечері, то на сніг або дощ. Хмари йдуть низько – буде холодно, а коли пливуть проти вітру — на сніг.
5 лютого: церковне свято
Священномученик Климент служив єпископом у місті Анкірі, де народився і провів свої дитячі та юнацькі роки. Він дуже рано втратив батьків, і його всиновила християнка на ім’я Софія, яка під час тяжкого голоду не лише змогла знайти сили прогодувати Климента, а й збирала по вулицях дітей, кинутих напризволяще зневіреними батьками, забезпечувала їх їжею та одягом. Климент допомагав своїй названій матері, навчаючи зведених братів та сестер основам віри.
5 лютого: що варто робити
давати милостиню;
прибирати в будинку та дворі;
викидати непотріб;
мити підлогу та вікна;
лагодити щось.
5 лютого: що не можна робити
сваритися;
лихословити.
5 лютого: народні традиції
Раніше люди прибирали у засіках і готували приміщення для нового врожаю.
Категорія : Релігія