Релігія
1 554 Переглядів
0 Рейтинг
Як у Рахові воду освячували, та занурювались в крижану воду Тиси (Фото)
січня
19
/ 2022
Сьогодні, 19 січня в парку імені Тараса Шевченка відбулося освячення води отцем Михаїлом Шутком, настоятелем храму Святого Пантелеймона.
З великим християнським святом Водохреща, або Богоявлення, присутніх привітав о. Михаїл Шутко та подякував за організацію вже традиційного заходу . Потім бажаючи мали можливість випробувати міцність свого духу й тіла,
Місце для купання, роздягалку та польову кухню на березі облаштувала для людей Рахівська міськрада із допомогою працівників МКП «Рахівкомунсервіс».
Нагадаємо, що вперше таке міське свято відбулося в січні 2017 року за ініціативи міського голови Віктора Медвідя, і вже шостий рік поспіль є одним з найбільш очікуваних та популярних міських масових заходів. Зазначимо, що окрім релігійної складової, це свято несе і спортивно-оздоровчий характер. З року в рік учасників стає все більше і більше, і ті, хто раніше був просто пасивним спостерігачем, цьогоріч особисто випробовували себе на міцність, занурившись в крижану ополонку, не зважаючи на холодний вітер та температуру нижче нуля. В здоровому тілі – здоровий дух!
ІСТОРІЯ СВЯТА:
Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа також називають Богоявленням. Цього дня християни всього світу згадують події, описані усіма чотирма євангелістами, — хрещення Господа Ісуса Христа в річці Йордан. Хрестив Спасителя пророк Іоанн Предтеча, якого також називають Хреститель.
Після посту і мандрів в пустелі пророк Іоанн Предтеча прийшов на річку Йордан, в якій іудеї традиційно здійснювали релігійні обмивання. Тут він став говорити народу про покаяння і хрещення на відпущення гріхів і хрестити людей у водах. Це не було Таїнством Хрещення, яким ми його знаємо зараз, але було його прообразом.
Народ вірив пророцтвам Іоанна Предтечі, багато хто хрестився в Йордані. І ось одного разу до берегів річки прийшов сам Ісус Христос. Тієї пори Йому було тридцять років. Спаситель попросив Іоанна хрестити Його. Пророк був здивований до глибини душі і сказав: «Мені треба хреститися від Тебе, і чи Тобі йти до мене?». Але Христос запевнив його, що “годиться нам виповнити усю правду”. Під час хрещення розкрилося небо, і Дух Святий зійшов на Нього в тілесному вигляді, як голуб, і голос із неба почувся, що мовив: «Ти Син Мій Улюблений, що Я вподобав!» (Лк. 3: 21-22).
Хрещення Господнє було першим явищем Христа народу Ізраїлю. Саме після Богоявлення за Учителем пішли перші учні — апостоли Андрій, Симон (Петро), Филип, Нафанаїл.
Хрещення Господнє почали святкувати ще тоді, коли були живі апостоли.
Духовенство на свято Хрещення Господнього одягнене в білі ризи. Головна особливість Богоявленського богослужіння — це освячення води. Воду освячують два рази: напередодні, 18 січня, у Водохресний святвечір — Чином Великого освячення води, який ще називають Великою агіасмою. І вдруге — в день Богоявлення, 19 січня.
Перша традиція сходить, швидше за все, до давньохристиянської практики хрещення оглашених після Ранкової служби Богоявлення. А друга — пов’язана зі звичаєм палестинських християн простувати в день Богоявлення на Йордан до традиційного місця хрещення Іісуса Христа.
Хоча ритуальне купання у воді на Водохреща не є церковною традицією, для християнина воно – зв’язок з тим самим першим хрещенням Ісуса Христа. Здійснюючи обмивання, вірянин наче долучається до давніх євангельських подій, коли сам Ісус прийняв хрещення в річці Йордан від святого Іоанна. Форма “Йордані” – так називається ополонка на Водохреща – є символічною, тому що вона зроблена у вигляді хреста, що також налаштовує на релігійні думки та залучення до святої йорданської води. Люди вірять, що впродовж всього дня Водохреща вода у відкритих джерелах і водоймах має цілющі властивості. А тому пірнання у воду з головою та обмивання святою водою сприяє позбавленню від хвороб, оздоровленню і припливу сил і бадьорості.
Категорія : Релігія
Схожі Новини
-
квітня 30 / 2021