16 листопада відзначають свято – День святої Анни Всеволодівни

листопада 16 / 2021

16 листопада відзначають свято – День святої Анни Всеволодівни
16 листопада відзначають свято – День святої Анни Всеволодівни – дочки київського князя Всеволода Ярославича. У народі кажуть, що сьогодні – день Анни Холодної. У народі цей день прозвали Холодною, оскільки погода у ці дні починала змінюватися та все частіше ставалися заморозки, найхолодніша пора року вступала у права. Інші назви свята: "Кросник", "Агапій", "Баба".

Дівчата цей день проводили за рукоділлям, а господині готували різноманітні страви із заморожених ягід. Дівчата в цей час сідали за рукоділля – частіше за прядіння льону й ткацтво. З 16 листопада цим корисним заняттям незаміжні присвячували довгі зимові вечори.

За прикметами сьогодні судять про те, якою буде зима. Свої іменини 16 листопада святкують Анна та Євдокія, Олександр, Богдан, Василь, Вікентій та Володимир, Іван, Ілля та Йосип, Кузьма, Микола, Павло та Петро, ​​Семен та Сергій, Георгій, Юрій, Федір та Федот.
День святої Анни Всеволодівни
Анна Всеволодівна (у літописах згадується під ім’ям Янка (Янька)) була досить активною політичною фігурою свого часу. Також вона брала участь у церковній діяльності свого батька.

Вона була віддана християнській вірі та робила все можливе для її зміцнення на Русі. З ім’ям Анни Всеволодівни пов’язані легенди про її високе мистецтво лікування. У 1068 році в Київській Русі було поставлено перший жіночий монастир – Андріївський, в якому Анна і стала ігуменею.

У ньому була відкрита перша на той час школа для дівчат, у якій, окрім необхідних основ, викладали й різні жіночі ремесла.

Наші пращури вірили, що 16 листопада на землю спускається нечиста сила, щоб подивитися, як живуть люди на землі. Селяни боялися нечисті й намагалися без крайньої потреби не залишати свої будинки та уникати місць великого скупчення людей.

Що не можна робити 16 листопада
Вважалося поганою ідеєю йти туди, де збирається багато людей. Мовляв, такі походи можуть закінчитися сваркою, конфліктами і навіть бійкою.

Цього дня не рекомендувалося укладати угоди та підписувати робочі контракти.

Жителі сіл намагалися не пускати у свій будинок малознайомих людей. Ті, згідно з повір’ями, могли завдати господарям нещастя та збитків.

А от рукоділля у цей день заохочувалося так само, як і душевні посиденьки із друзями за частуваннями.

Прикмети 16 листопада
Тріщав мороз – уже справжня зима на порозі.
Якщо дрова в багатті тріщали дуже гучно, це трактувалося, як швидкий прихід лютої зими.
Наближення сильного холоду віщували хмари, що пливли низько над землею.
Якщо навколо будинку помічали багато мишачих нір, це віщувало люту зиму.
Нагадаємо. вже цієї неділі, 21 листопада, віряни відзначають Михайлів день.

Категорія : Релігія


Залишити Коментар