14 жовтня віряни відзначають велике свято

жовтня 14 / 2021

14 жовтня православний світ святкуватиме Покрову Пресвятої Богородиці. І хоча Покрова не є дванадесятим святом, українці настільки шанують її, що об’єднали її із Днем захисників та захисниць України і встановили загальнодержавний вихідний.

Покрова символізує “таємний духовний захист” Пресвятої Богородиці, яка рятує тих, хто щиро просить її допомоги.

Історія свята Покрова Богородиці
У 860 році Аскольд та Дір вирішили пограбувати православну Візантію. Коли греки зрозуміли, що їм не здолати загарбників, вони зібралися у Влахернському храмі на околиці Константинополю, де зберігалась велика святиня – риза Пресвятої Богородиці, і почали молитися.


Під час молитви місцевий святий – Андрій Юродивий та його учень Єпіфаній – побачили, як з алтаря з’являється образ Пресвятої Богородиці у сяйві небесного світла. Оточена ангелами та святими, Вона зняла з голови омофор та покрила ним народ, що стояв на колінах у молитві. Хресним ходом віряни обійшли місто тричі (за давніми традиціями), а потім занурили ризу у море. У цю ж мить на морі розпочався такий шторм, що кораблі Аскольда та Діра змушені були відступити та повернулися додому ледь живі.

Ця надзвичайна поразка дуже налякала русин. Аскольд і Дір відправили посланця до Візантії із проханням – навчити їх цієї дивної віри. У відповідь греки надіслали до Русі (до Херсонесу) рівноапостольних Кирила та Мефодія, які не лише навчили, а й охрестили близько 200 руських родин! Через 122 роки, за часів вже князя Володимира, у 988 році Київська Русь стала християнською.

Традиції та прикмети
Від давніх часів Покрова – поворот до зими. У народі казали: “Покрова покриває або листям, або снігом”.

А ще у давнину на Покрову припадало багато вінчань та заручин. Весілля, освячене на Покрову, вважалося щасливим та благословенним.

Що треба робити цього дня
Бажано зранку прийти до храму, помолитися, сповідатися і причаститися. Причастя на Покров - особливе благословення Самої Богородиці!

Не можна використовувати ненормативну лексику та сваритися.

Краще не виконувати складну роботу і не розпочинати нову справу.

Цей день бажано провести у мирі та злагоді в оточенні близьких за духом людей.

Категорія : Релігія


загрузка...


Залишити Коментар