День Архангела Гавриїла: традиції та що не можна робити 26 липня

липня 26 / 2021

Віряни сьогодні відзначають День Архангела Гавриїла.

Архангел Гавриїл шанується як один з найголовніших ангелів і кілька разів згадується в Біблії. Саме він передбачив пророку Даниїлу, як складеться доля єврейського народу, повідомив Марії про народження Христа. Гавриїл протягом всього свого життя перебував поруч з Марією і охороняв її.

За народним календарем, ця дата була переломною і вважалася серединою літа. Жителі сіл весь день проводили в полі, за збиранням врожаю. Переживали, щоб не почалися грозові дощі, які небезпечні на луках і в полях. Наприклад, від удару блискавки може спалахнути стіг сіна або хліб в снопах.Щоб був добрим сінокіс, йшли в поле з окрайцем хліба за пазухою.

За звичаєм, перший сніп жала старша жінка в сім’ї. Цей сніп ще називали іменинним. Його прикрашали стрічками і з піснями несли додому, щоб поставити на покуті під ікони. Вірили, що іменинний сніп цілющою силою володіє. Солому з нього давали хворій худобі, а зерна вважалися хорошими ліками для людей і птахів.

Селяни 26 липня молилися Заступниці Богородиці, щоб вона дала більше сил, які знадобляться під час збирання врожаю. За повір’ям, у цей день Архангел Гавриїл сходить на землю в образі золотого світла, обходить поля і оглядає, як наливаються колосся.

Народні прикмети на 26 липня:

Граки починають збиратися в зграї – до ранньої осені.
Тепло на Гавриїла – осінь також буде теплою.
Дощ – до холодної і сніжної зими.
Що не можна робити 26 липня:

Сумувати і сваритися. Конфлікти в цей день можуть забезпечити неприємності на чотири місяці.
Важко працювати без особливої потреби.
Ходити в лазню – можуть початися проблеми з грошима.
Не можна виходити на вулицю до заходу сонця. Наші предки намагалися залишати будинок тільки в разі крайньої необхідності, так як вірили, що там їх чекає нечиста сила.
Раніше повідомлялось, що на Закарпатті під час рубки лісу в дереві виявили чітке зображення хреста.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...Залишити Коментар