Релігія
1 779 Переглядів
0 Рейтинг
Сьогодні Римо-католики Закарпаття відзначають Вербну неділю: історія та традиції свята
березня
28
/ 2021
28 травня 2021 року християни західного обряду відзначають шосту неділю Великого посту — Вхід Господній в Єрусалим.
Вхід Господній в Єрусалим — християнське свято, що відзначається в неділю, що передує Великодню. Цього дня розпочинається Страсний тиждень.
Історія свята
День Вербної неділі нагадує християнам урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки пальм, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!». Урочистий в'їзд Ісуса Христа в Єрусалим описаний у всіх Євангеліях. Цій події всі вони надають особливого значення.
Традиції свята
В цей день перед початком урочистої служби віруючі і священнослужителі традиційно проходять ходою навколо храму або всередині самого храму і в цей час співають святкові антифони і гімн Христу-Царю. В руках учасники ходу тримають гілки (в південних країнах — пальмові, в північних — вербові або інші) і запалені свічки. Все це дійство символізує зустріч Спасителя людьми під час Входу Господнього в Єрусалим.
Господарі, повертаючись з церкви зі свяченою вербою, до хати не заходили, а відразу ж садили на городі по кілька гілок або — якщо було близько — то в полі, «щоб росла Богові на славу, а нам, людям, на вжиток»; а решту, що залишилася, несли до хати і ставили на покуті під святими образами. Після церкви люди одне одного били такою свяченою вербою, примовляючи:
Шутка б'є — не я б'ю,
Віднині за тиждень: Буде в нас Великдень!
Посвячені галузки затикали у хліві, «щоб нечиста неправувала, а шутка захищала хату, хлів, двір од грому й пожежі». Решту ж клали за образи на покуті.
Категорія : Релігія