7 червня - свята Трійця: заборони та традиції свята

червня 07 / 2020
Трійця відзначається три дні - у неділю, понеділок та вівторок.
7 червня - свята Трійця: заборони та традиції свята

Сьогодні, 7 червня, святкують Трійцю. Це свято традиційно відзначають на 50 день після Великдня. Воно щорічно відзначається в Україні, як державне свято, додаючи один додатковий вихідний.

У Святу Трійцю православна церква згадує сходження Святого Духа на апостолів, а також символізує відкриття Богом своєї триєдиної сутності: Бог-Отець, Бог-Син і Бог-Святий Дух.

Що потрібно на Трійцю нести до церкви

На Трійцю до церкви несуть гілки берези, клена або дуба, а також польові квіти. Таким чином, люди висловлюють подяку Богу за те, що він відродив їх через хрещення у нове життя.

На Трійцю також збирали польові трави, адже вірили що саме в цей день вони мають цілющу силу. Освячену зелень засушували і зберігали весь рік. Вона слугувала як оберіг від пожеж, недугів та злиднів.

Традиції на Трійцю

Головний колір свята - зелений. Він означає вічне життя.

На свято оселю прикрашають гіллям та травою.

Щоб негаразди, хвороби та всілякі неохайності не притягувалися у життя, люди подавали щедру милостиню, надавали будь-яку допомогу тим, хто її потребував.

Скатертину, якою застеляли святковий стіл в Трійцю, не прали, а дбайливо зберігали і нікому не показували.

Це безпосередньо стосувалося долі неодружених і незаміжніх членів сім'ї. Люди вірили, що така скатертина здатна залучити в будинок багатих кандидатів у наречені для дочки, а також гарних і працьовитих кандидаток у дружини для сина.

Прикмети на Трійцю

Якщо на Трійцю мрячить дрібний дощик, після якого встановлювалася сонячна погода, значить, в цьому сезоні можна очікувати дуже багатого врожаю. Особливо це стосувалося зернових культур, лісових ягід і грибів.

У Зелену неділю не можна зводити або ремонтувати будь-яку огорожу (паркан). Вважалося, що така робота принесе людині і всім її домочадцям хвороби і неприємності.

На Трійцю заборонено займатися будь-якою роботою, крім приготування їжі.

На Трійцю не рекомендується купатися в річці. Це пов'язано з повір'ями про русалок і водяних, які виходять на берег, гойдаються на гілках, заманюючи молодих людей у воду.

Наші предки в цей день ходили свататися. Вважалося, що сватання на Трійцю і вінчання на Покрову – це запорука щасливої сім'ї.

А ось одружуватися у цей день не варто, тому що між подружжям може стати хтось третій.
Категорія : Релігія


Залишити Коментар