Великий піст 2020: коли починається і скільки триває

лютого 25 / 2020

Великий піст складається із чотиридесятниці та Страсної седмиці (у народі ще називають Страсний тиждень). Піст покликаний підготувати віруючих до гідної зустрічі Воскресіння Христового або ж Пасхи.
Великий піст 2020: коли починається і скільки триває

На Закарпатті чимало рілігійних конфесій та віроісповіданій, великодний піст, так його називають в народі, тримають переважно православні віряни.

Чотиридесятниця символізує сорокаденний піст Спасителя, а Страсна седмиця покликана згадати останні дні земного життя Ісуса Христа. Тривалість Великоднього посту – 48 днів.

Великий піст 2020 починається із 2 березня. Триватиме він 48 днів, тобто до суботи, 18 квітня. Таким чином, православні святкуватимуть Пасху у 2020 році 19 квітня.

Піст – це в першу чергу час для молитов та покаяння. Пасхальний піст встановлений у пам’ять 40-денного посту, який дотримувався Спаситель у пустелі.

Що можна їсти в піст
Аби підготувати не тільки душу, а й тіло до святкування Світлого Христового Воскресіння, слід дотримуватись посту. Щоденна трапеза повинна бути простою, але різноманітною.

Основою раціону варто зробити овочі та фрукти: тушковані, варені, запечені. Також робіть акцент на кашах, але не забувайте, що готувати їх потрібно на воді і, звісно, без додавання м’яса.

Аби замінити у раціоні м’ясо, варто вживати побільше рослинних білків. Він міститься у сої, арахісі, бобових, баклажанах та ін.

Заборонені продукти для вживання у піст
У період пасхального посту варто виключити зі свого раціону м’ясо, яйця, молоко і супутні товари, фастфуд, алкоголь. Не бажано також вживати рибу і морепродукти.


Варто пам’ятати
Піст – це, в першу чергу, період духовного очищення та вдосконалення. Сенс посту полягає не в тому, щоб відмовляти собі в їжі, а у концентрації на вічних людських цінностях та смиренному служінню Богу.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...