13 грудня, вшановують пам'ять святого Андрія Первозванного: чого не можна робити в цей день

грудня 13 / 2019
13 грудня, вшановують пам'ять святого Андрія Первозванного: чого не можна робити в цей день
В цей день віруючі православної церкви вшановують пам'ять святого Андрія Первозванного, який був рідним братом апостола Петра. Інші назви свята: «Андрій Первозванний», «Андрій Осінній», «Андрій Зимовий». У народі ніч на 13 грудня була часом для ворожінь.

Спочатку апостол Андрій і його брат Симон були звичайними рибалками, а потім Андрій став учнем Іоанна Хрестителя. З часом Іоанн відправив Андрія служити до Христа, і він взяв брата з собою. Протягом трьох років, він був одним із 12 апостолів. Після сходження Святого Духа на учнів, апостоли кинули жереб, хто куди піде служити. Андрій пішов у східні країни, серед яких були також слов'янські землі. Він пройшов від Малої Азії до Києва і Новгорода, проповідуючи Слово Боже.

Чого не можна робити 13 грудня
На Андрія не можна шити, ткати, прясти, займатися різним рукоділлям, щоб не накликати біду. Часто заборону продовжували до самого Хрещення. Також краще не займатися інтелектуальною працею, є повір'я, що так можна збожеволіти. Бажано також не влаштовувати гучні гуляння з алкоголем. І хоча це день, коли часто проводять ворожіння, але Церква не дозволяє ворожити ніколи, особливо в свято.

Приказки і прикмети:
-Якщо 13 грудня сніг не розтане, то буде лежати ще 110 днів.
-Якщо на Андрія не випаде сніг, зима буде теплою.
-Якщо у цей день морозно, але ясно, то бути доброму і гарному врожаю.
-Якщо в Андріїв день вогонь у печі горить червоним полум'ям, то скоро почнеться зима, а якщо білим – відлига.
-Перед тим, як набрати з ополонки води, її слухали. Якщо чувся шум, то бути заметілі, а якщо стояла тиша, то зима буде спокійною.
-Народжені 13 грудня знаходяться під сильним захистом. З будь-якої ситуації вони виходять із гідністю.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...