Яке свято 16 листопада: чого не можна робити в цей день

листопада 16 / 2019
Яке свято 16 листопада: чого не можна робити в цей день
Віруючі православної церкви в цей день вшановують пам'ять святої княжни Анни Всеволодівни — дочки київського князя Всеволода Ярославича. У народі її прозвали Холодною, так як погода в ці дні починала змінюватися, наставали холоди і зима вступала у свої права. Інші назви свята: «Ганна», «Кросник», «Агапій», «Баби».

Є легенда, за якою Анна була заручена з царевичем з Візантії, але шлюб не відбувся, і вона вирішила присвятити життя Бгові. У 1086 році її батько збудував для Ганни жіночий Андріївський монастир. Вона і стала його першою ігуменею. Вона сильно зайнялася його благоустроєм, а також відкрила школу для дівчаток. Це була перша така школа в Європі. Учениць навчали грамоті, співу та ремеслу. Ще Ганна займалася державними справами.

Чого не можна робити 16 листопада
В цей день не можна сваритися, не варто виходити з дому без особливої потреби і бажано уникати людних місць. Інакше можете зловити пристріт або порчу. А якщо посваряться подружжя, то скоро можуть розлучитися. Не можна відмовляти людині, якщо вона постукала вам додому, але потім перехрестіть поріг і вхідні двері. Так ви не пустите до хати негатив.

Приказки і прикмети
-Якщо на Ганну Холодну не випаде сніг – бути найближчому року неврожайним.
-Якщо вдень стоїть холодна погода, то восени буде голодно.
-Якщо хмари летять низько – буде холод.
-Увечері 16 листопада вдарив мороз – зима буде досить теплою і без істотних перепадів температур.
-Миші почали рити нори – буде холоднеча.
-Кріт риє нору на північній стороні – буде відлига на західній – сира погода, на південній – холоди, на східній – всю зиму буде тепло і сухо.
-Горять у печі яскраво і з тріском дрова, буде мороз, а якщо вони погано розпалюються – бути теплу.
-Дим з труби низько стелиться – до потепління, а якщо піднімається вгору – до морозу.
-Якщо винесений на вулицю спечений хліб замерзне, то незабаром вдарять морози.
-Народжені 16 листопада рідко бувають щасливі, хоча і володіють рідкісною майстерністю в будь-якій справі. Носити їм слід онікс.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...