Сьогодні Різдво Пресвятої Богородиці. Значення і традиції свята

вересня 21 / 2019
Сьогодні Різдво Пресвятої Богородиці. Значення і традиції свята
У свято Різдва Пресвятої Богородиці, або Другої Пречистої, за народним календарем настає осінь.

Саме тому цей день ще називають «восениною». Християни здавна зверталися до Богородиці, просили у неї захисту і благословення.

Різдво Пресвятої Богородиці: коли відзначають
Східні християни зустрічають Другу Пречисту 21 вересня. 8 вересня це ж свято відзначають західні християни.

Різдво Пресвятої Богородиці: історія свята
Про подію, на честь якої проводиться свято, відомо з апокрифічного Протоевангелія Якова. Згідно з цим оповіданням, у сімейної пари з Єрусалима — Іоакима й Анни — довгий час не було дітей. Коли Іоаким прийшов у храм принести Богу жертву, первосвященник йому відмовив, тому що він «не створив потомства Ізраїлю». Тоді Іоаким у скорботі пішов у пустелю для молитви, а його дружина залишилася вдома на самоті і теж молилася. Тоді їм з’явився ангел, який сповістив: «Господь почув молитви твоєї, ти зачнеш і народиш, і про потомство твоє будуть говорити в усьому світі».

Прогноз збувся, і коли Анна народила, подружжя дало обітницю присвятити свою дитину Богові.Різдво Пресвятої Богородиці: що потрібно робити
Друга Пречиста вважається традиційно жіночим святом. Жінки, у яких немає дітей, готують обід, «щоб молилася Богородиця за їхніх дітей». Часто люди збираються за обіднім столом, просять Пресвяту Богородицю про здоров’я і щастя дітей, матерів і майбутніх мам. На стіл традиційно подавали рибу, борщ із свининою чи птицею, запечене м’ясо, голубці, вареники з сиром і пироги з різноманітною начинкою.

Також багато жінок у цей день намагалися рано вранці прийти до водойми. Вважалося, що якщо жінка в цей день вмиється водою до сходу сонця, то краса її збережеться до самої старості. А для міцного здоров’я дітей обливали на порозі водою.

У цей день господарі також збирали врожай із грядок.

З дня свята Різдва Пресвятої Богородиці можна було засилати сватів до дівчат. Також у цей день добре робити весілля і ходити сім'ями в гості.


Різдво Пресвятої Богородиці: що не можна робити
У цей день не можна сваритися.
Заборонено відмовляти, якщо хтось просить про допомогу.
Не можна ходити в незручному взутті — натерти ноги і мозолі в цей час дуже погана прикмета. Але і босоніж також краще не ходити.
Не можна в цей день мити підлогу, прибирати в будинку, спалювати сміття у дворі.
Заборонено шити і вишивати, різати хліб, брати в руки ножиці.
Різдво Пресвятої Богородиці: прикмети
Яке Різдво Пресвятої Богородиці — така й осінь.
З’явилася веселка на небі — осінь буде теплою.
Гарна погода — бабине літо буде прохолодним.
Багато павутини — зима буде морозною і малосніжною.
Категорія : Релігія


Залишити Коментар