Єпископ Мілан Шашик називає Мукачівську єпархію “окремішньою Русинською Церквою”

червня 05 / 2019
Єпископ Мілан Шашик  називає Мукачівську єпархію “окремішньою Русинською Церквою”

Закарпаття – це регіон, в якому завжди були й будуть сутички на національному ґрунті. Не обійшла ця проблема і Мукачівську греко-католицьку єпархію, віруючи якої звернулися до Архієпископа Святослава. Вони стверджують, що єпископ Мілан Шашік, який є етнічним словаком, зовсім не цікавиться справами та потребами парафіян-українців, а навпаки, намагається повністю відірвати єпархію від УГКЦ.
Віруючі навіть стверджують, що цей єпископ називає Мукачівську єпархію “окремішньою Русинською Церквою”.

Нагадуємо, що вона має автономний статус та не підпорядкується голові УГКЦ, але при цьому не є виключно русинською. В 1937 р. єпархія отримала статус “sui juris”, що означає безпосереднє підпорядкування Ватикану – це мало на меті запобігання конфлікту між українськими та неукраїнськими вірними. Після відродження католицизму в Україні, єпископом-помічником Владики Івана (Семедія) був призначений Іван (Маргітич) – яскравого борця проти сепаратизму з боку усіх вірян Мукачівської греко-католицької єпархії та прихильника входження єпархії у склад УГКЦ.

Як стверджує ініціативна група українців, що звернулася до Архієпископа Святослава, після того, як єпархію очолив словак Мілан Шашік, ситуація кардинально змінилася. Дійшло до того, що “про прагнення українських вірників до УГКЦ навіть не згадують”.

Українські парафіяни обурені тим, що відбувається, та мріють, щоб Блаженніший Святослав допомог їм розібратися з цією проблемою. Ми теж маємо надію, що під час наступної зустрічі зі Святішим Папою Франциском, архієпископ не забуде про потреби вірян, які відчувають себе сиротами.

Джерело : t.me/churcher

Редакція не розділяє поглядів та припущень автора але згодна з тим, що Мукачівська греко-католицька єпархія є автономною і порушувати її статус “sui juris” дійсно може привести до конфлікту ! Додамо, що при вступі на посаду архієпископа Мілан Шашик в приватній розмові пообіцяв голові «Общесву Русинів» Миколі Староста, що яку церкву він взяв таку і поверне і про об’єднання з УГКЦ мови бути не може. !
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...