27 травня Церква вшановує святителя Микиту

травня 27 / 2019
27 травня Церква вшановує святителя Микиту

Святитель Микита, єпископ Новгородський, в молоді роки вступив до Києво-Печерського монастиря і незабаром побажав усамітнитись у затворі.

Ігумен попереджав його про передчасність такого подвигу для молодого ченця, але він, сподіваючись на свої сили, не послухався.

У затворі святий Микита впав у спокусу. Диявол явився йому у вигляді Ангела, і недосвідчений подвижник вклонився йому. Біс дав йому пораду, як такому, що вже досягнув досконалості: «Ти не молися, а тільки читай і навчай інших, а я буду молитися замість тебе», – і став біля затворника, роблячи вигляд, що молиться за нього.

Спокушений інок Микита перевершив усіх у знанні книг Старого Завіту, а про Євангеліє ані говорити, ані слухати не хотів. Києво-Печерські старці прийшли до спокушеного і, помолившись, відігнали від нього біса.

Після цього преподобний Микита, залишивши з благословення старців затвір, жив у суворому пості й молитві, більше за все вправляючись у послуху та покорі. Милосердний Господь, за молитвами святих старців, звів його з глибини падіння на високу ступінь духовної досконалості.

Згодом він був поставлений єпископом у Новгород і за своє святе життя був нагороджений від Бога даром чудотворінь. Одного разу під час посухи він молитвою послав дощ з неба, в інший раз за його молитвою в місті припинилась пожежа.

13 років керував святитель Микита новгородською паствою і мирно помер у 1109 році.

У 1558 році, за царя Іоанна Васильовича, відбулося прославлення святителя.

Мощі його спочивають нині в церкві святого апостола Филипа в Новгороді.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...