Яке свято 14 травня: що потрібно обов'язково зробити в цей день

травня 14 / 2019
Яке свято 14 травня: що потрібно обов'язково зробити в цей день
Що необхідно зробити в це свято, яке відзначали ще наші предки

Народне свято «Веремій Запрягальник» відзначається 14 травня (за старим стилем – 1 травня). Православна церква в цей день вшановує пам'ять пророка Єремії. Його ім'я в народі переінакшили в Єремія. Інші назви свята: «Єремія», «Яремник», «Веремій Запашник», «Проліття», «Проводи весни». Запрягальником або запашником день прозвали тому, що на Русі як раз в ці дні починалася оранка і відразу за нею посів.

За традиціями наших предків в цей день починалися дуже складні роботи в полі. У них брали участь усі, навіть діти. Сіяли навіть ті, хто зазвичай не сильно займався господарством. Хліб був дуже важливий, тому багато хто боявся, що хтось зурочить посіви і виходили на поле вночі, щоб ніхто не бачив.

Народні прикмети на 14 травня

В одних регіонах сіяти можна було тільки на молодий місяць, тоді буде хороший урожай, в інших навпаки намагалися нічого не садити, тому що саджанці можуть зіпсувати холод або черв'яки. Вірили, що й Веремій допомагає людям, запрягає колісницю і сіє з ними хліб, а вночі, коли всі спали, допрацьовував роботу за селян.

Сьогодні варто добре попрацювати фізично, або просто на своїй роботі. Кращі години звичайно ж вночі, але і вдень не варто лінуватися. Якщо ви займаєтеся землеробством, то святому Веремію потрібно служити молебень, помолитися вранці. А коли ступите на землю, то ступати треба лівою ногою, на південь, захід і схід розкинути по жмені жита і поклонитися в пояс.

Жінкам необхідно приготувати запечену птицю, бажано жайворонка, але в нинішній час підійде будь-яка. М'ясо потрібно поїсти перед роботою і після роботи, щоб вистачило сил.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...