Стpасний тиждень – найсуворіший тиждень Великого посту

квітня 22 / 2019
Стpасний тиждень – найсуворіший тиждень Великого посту

Стpасний тиждень – найсуворіший тиждень Великого посту. Що можна їсти перед Великоднем: календар харчування на кожен день.

Стpасна седмиця – найсуворіший тиждень Великого посту. У цей період важливо дотримуватися традицій і заборон, в першу чергу стосуються їжі. Щоб уникнути неприємностей і правильно підготуватися до Великодня, необхідно відмовитися від деяких продуктів. Великдень – одне з найбільш очікуваних подій в церковному календарі.

У 2019 це світле свято відбудеться 28 квітня, але підготовка до нього буде тривати цілих шість днів. У цей період очікується останній тиждень Великого посту, або Стpасна седмиця. Вважається, що саме в останній тиждень перед Великоднем необхідно дотримуватися строгих обмежень в харчуванні, щоб досягти духовного очищення. Ось що можна їсти з 22 по 27 квітня Великий понеділок – найважчий день Стpасного тижня.

Священнослужителі рекомендують зовсім утриматися від вживання їжі, але тільки в тому випадку якщо у людини немає пpоблем зі здоров’ям. 22 квітня в їжу можна вживати сирі і мариновані овочі та фрукти, гриби. З напоїв дозволяється пити тільки холодну воду або трав’яний чай. Вживати їжу бажано тільки один раз в день ввечері після генерального прибирання. Великий вівторок. Рекомендується їсти один раз.

У їжу можна вживати лише свіжі овочі і фрукти. Однак ченці стверджують, що мирянам не обов’язково дотримуватися таких суворих обмежень. Тому православним віруючим дозволяється готувати їжу на пару і без додавання олії.

Велика п’ятниця. В цей час віруючі сумують, згадуючи про мученицьку смеpть Ісуса Христа. Тож 26 квітня бажано відмовитися від вживання їжі і протягом дня пити тільки воду.

Людям, стpаждаючим від нeдуг, а також літнім і дітям дозволено утриматися від строгих обмежень. Кому не вдається голодувати весь день, після вечірнього богослужіння можна з’їсти шматок хліба. Велика субота. Останній день Великого посту. 27 квітня дозволяється їсти сирі і мариновані овочі, мочені ягоди і фрукти, хліб. Незважаючи на те, що в цей день немає строгих обмежень в харчуванні, переїдати перед Великоднем вкрай не рекомендується. Великдень. 28 квітня віруючі відзначатимуть Світлу Паску.

Великий піст підійшов до кінця, а значить, тепер православні можуть дозволити собі улюблені страви, включаючи їжу тваринного походження. У Великдень рекомендується починати трапезу з пасок і фарбованих яєць, але на святковому столі обов’язково повинні бути присутні й інші страви.

Під час Страсного тижня православним віруючим належить активно готуватися до Великодня. Обмеження в харчуванні – не єдина необхідна міра. У цей час необхідно звертатися до Господа і молитися про прощення гріхів. У цьому вам допоможуть сильні молитви.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...