Страсний тиждень – особливий час для кожного християнина, коли можна наблизитись до Бога

квітня 13 / 2019
Страсний тиждень – особливий час для кожного християнина, коли можна наблизитись до Бога
Стpaсний тиждень – останні дні перед Великоднем. У ці дні віруючі згадують шлях стpaждань і хресної смepті Спасителя, щоб потім з радістю відсвяткувати Його Світле Воскресіння. Що можна, а що не можна робити під час Стpaсного тижня – читайте далі.

Страсний тиждень 20198 (або Страсна седмиця) розпочався 22 квітня і триватиме до Великодня. В останній день Cедмиці – 28 квітня – православні відзначають світле свято Великдень.

Вважається, що в цей період потрібно ходити на богослужіння і максимально очиститися до світлого свята Великодня. Слово “стpaсти” в перекладі зі старослов’янської означає “мyки”, “стpaждання”.

Тому християни в ці дні дотримуються найсуворішого посту, не танцюють, не співають. Але багато моляться, часто бувають в церкві і готуються до Великого свята.

Страсний тиждень: що можна і не можна робити в ці дні Головним в ці дні вважається – більше молитися, щиро каятися, надавати допомогу близьким, а розваги і повсякденне суєту залишити на потім. Це допоможе підготувати душу до зустрічі Світлого Великодня і зрадіти з чистими думками і серцем.

Під час Страсного тижня потрібно дотримуватись Великого посту, який закінчується на Великдень. У понеділок можна їсти сирі овочі та фрукти, а також хліб, мед і горіхи. Рекомендується їсти один раз на добу – ввечері. У вівторок так само як і в попередній день, дозволено сирі фрукти та овочі, мед, горіхи та хліб.

Бажано їсти лише ввечері. У середу можна також їсти хліб, овочі та фрукти, холодну сиру їжу без масла. У четвер дозволяється їсти гарячу рослинну їжу з олією двічі на день. У п’ятницю потрібно взагалі утриматися від прийому їжі. У суботу можна один раз на день поїсти гарячої рослинної їжі, але без олії.

А уже у неділю, 28 квітня, на Великдень, знімаються всі обмеження на прийом їжі. Страсний тиждень: що не можна робити Кожен день Страсної седмиці – великий і святий. У всіх церквах здійснюються особливі служби. Понеділок, вівторок і середа Страсного тижня присвячені останнім бесідам Христа з учнями і народом.

А в четвер починається читання Страстей Христових, щоб люди згадали та вшанували Його стpaждання. У Великий понеділок (22 квітня) – потрібно закінчити всі роботи по дому: відремонтувати, пофарбувати, прибрати.

У Великий вівторок (23 квітня) потрібно закінчити всю роботу, яка пов’язана з одягом – прання, прасування тощо. У Велику середу (24 квітня) з дому виносять останнє сміття. Також починають готувати яйця до фарбування, запасаючись усім необхідним.

У Чистий четвер (25 квітня) прийнято купатися до сходу сонця. У церквах запалюють свічки, які потрібно зберегти і принести додому, так як така свічка буде захищати будинок від пожежі протягом всього року. Також в цей день починають пекти паску. У Страсну п’ятницю (26 квітня) не можна нічого робити по дому, а також співати, танцювати і навіть просто слухати музику.

На згадку про мyки Христа забороняється їсти до того моменту, як увечері в церкві під час богослужінь винесуть Плащаницю. У Велику суботу (27 квітня) готують все для святкового столу, а також продовжують фарбувати яйця. Закінчується Страсний тиждень Великим Воскресінням (28 rdsnyz) – Великоднем. В цей день закінчується Великий піст.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...