Сьогодні — Благовіщення. Цікаві повір’я і поради священика

квітня 07 / 2019
Сьогодні — Благовіщення. Цікаві повір’я і поради священика
7 квітня православні відзначають Благовіщення. Це день, коли, за повір’ям, архангел Гавриїл сповістив Діву Марію про майбутнє народження Ісуса Христа.

– Благовіщення – одне з дванадцяти найважливіших християнських свят, – говорить настоятель храму Святого великомученика й цілителя Пантелеймона у Гайсині Вінницької області Ярослав Вольвин, 33 роки. – Благовіщення — виключно духовна й велична подія. Для християнина є кращим не перейматися, що можна, а що не можна робити, а відвідати храм, подякувати і прославити Бога. Якщо є можливість, приступити до сповіді та причастя. Церква рекомендує утриматися від будь-якої роботи й більше думати про духовне і, власне, про подію.

Наш народ є багатим на різні традиції, тому з Благовіщенням пов’язують багато прикмет. Але потрібно розуміти: традиції та звичаї не стосуються християнських свят – вони набуті в процесі розвитку культури. Забобони завжди супроводжують український народ. У кожній місцевості є свої. Напевно, вони походять від незнання істини. Якщо знання є, людина спокійно сприймає прикмети, якщо ж відсутні — надає забобонам більше уваги. Щоб не бути залежною від них, людина повинна мати істинну віру.

Благовіщення часто збігалося з початком роботи на землі, тому його сприймали як початок весни, момент остаточного відходу холодів. Вважається, що до цієї дати нічого не можна висаджувати й сіяти, бо земля ще спить.

Для підвищення та збереження врожаю предки виконували різні обряди. Зокрема, спалювали в печі дрова, а отриманий попіл змішували з освяченою в церкві сіллю. Суміш розкидали по кутах поля або городу. Вважалося, вона захистить наділ власника від недоброго ока, вбереже посадки від граду та шкоди.

Для миру між членами сім’ї, благополуччя дому і здоров’я заготовляли сіль. Кожен член сім’ї мав узяти її у жменю. Потім вона пропікалася на сковороді і зсипалася в мішечок. Ця сіль вважалася потужним засобом проти хвороб і захисним оберегом від недоброзичливців.

У цей день категорично заборонялося позичати або, навпаки, давати гроші й речі стороннім.

Дівчатам не рекомендувалося заплітати волосся, щоб не накликати на свою долю невдачі.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...Залишити Коментар