Прощена неділя, 10 березня – особливий день для кожного християнина. Ось що обов’язково треба зробити в цей день

березня 09 / 2019
Прощена неділя, 10 березня – особливий день для кожного християнина. Ось що обов’язково треба зробити в цей день

Прощена неділя – час прощення образ і очищення душі від поганих помислів. У православ’ї цього дня приділяють особливу увагу, адже важливо вступити у Великий піст в хорошому настрої і без вантажу тяжких думок від заподіяної або отриманої образи.

Традиції Прощеної неділі

Традиційно Прощену неділю починається з ранкової служби в церкві, під час якої священнослужителі просять вибачення у прихожан і нагадують про важливість цього дня. Вважається, що ті, хто не зможе пробачити близьких, які не пробачить самим Господом, тому церква закликає всіх бути добрішими і не допускати негативних думок і діянь.

В день свята важливо приділити увагу духовному зростанню, відмовитися від лихослів’я і поганих думок. Взаємодопомога і підтримка в Прощену неділю виступають на перший план. Також в цей день варто відкласти побутові справи, щоб не відволікатися від головної мети – духовного очищення.

Традиційно в день православного свята проводять сімейні обіди, на які запрошуються всі родичі. Це роблять з метою зміцнити родинні зв’язки, поспілкуватися з усіма, хто дорогий серцю, попросити у них вибачення.

За прикметою, залишки млинців після трапези обіцяють швидке поповнення в родині. Також з давніх-давен існує звичай не прибирати стіл після вечері, а накривати його чистою білою скатертиною, щоб в будинку був достаток. Крихтами, що залишилися від трапези, пригощають птахів і тварин, щоб в будинку панував добробут.

Як святкувати Прощену неділю в 2019 році

У Прощену неділю 10 березня 2019 року варто відвідати церкву всією сім’єю, щоб помолитися Вищим Силам і перейнятися святістю моменту. Віруючі вже почали дотримуватися посту, виключивши з нього м’ясні продукти, але в цей день все ще дозволяється вживання молочних продуктів і яєць.

Священнослужителі закликають віруючих пробачити близьких за проступки, попросити вибачення за свої слова і дії, які могли завдати образу. Тим, кому складно це зробити, можна попросити поради у духівника, сповідатися і причаститися, щоб відкрити душу Господу і зняти з себе тягар.

Прикмети в Прощену неділю

Більшість прикмет, пов’язаних з Прощеною неділею, відноситься до благополуччя і сімейної ідилії.

Після останньої трапези поганою прикметою вважалося прибирати стіл. Те, що залишилося, потрібно накрити простирадлом, а ту прикрити шкіркою вівці, що вивернула хутром. Це дозволить не тільки зберегти в родині мир і злагоду, а й притягти частинку щастя і благополуччя.

Поганою прикметою вважалося вuпuвати під час трапези велику кількість спиpтного.

Старі люди, помічаючи погодні умови в це світле свято, давали поради молодим про посадку врожаю і його зборах. Прикмети також торкнулися і млинців, що випікаються на Масляну: вдасться продати всі – життя буде щасливим; якщо молода особа частину млинців не продасть, стільки її років ще заміж і не візьмуть; коли перший млинець купить жінка, первістком в молодій сім’ї буде дочка, а ось щоб був син, потрібно примудритися млинець продати чоловікові!

Ну, і головне – попросити вибачення у своїх близьких, родичів, знайомих.

Зазвичай просять вибачення так:
– Вибачте мене, якщо щось не так, якщо в чому Вас образив, вільно чи мимоволі заподіяв біль або злo.
– Я прощаю – і Бог простить!
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...