Великдень 2019: дати Великого посту, Благовіщення і Воскресіння Христового

лютого 23 / 2019
Великдень – одне з найголовніших свят у християн. Щорічно дата Воскресіння Христового змінюється. Чому немає постійної дати для християнської Пасхи? Справа в тому, що дата Великодня залежить від циклів Місяця. Великдень святкують в першу неділю після першого весняного повного місяця, яке слідує після 21 березня – весняного рівнодення.

Від дати Пасхи залежить не тільки саме свято, а ще Масляна і початок Великого посту. У 2019 Великдень випадає на 28 квітня.

Традиційно за ним піде додатковий вихідний для українців. В цьому році православна Пасха – пізня, тому піст почнеться з приходом весни, втім, як і Масляна.

Масляна в 2019 році почнеться 4 березня і триватиме до 10 березня, завершуючи Прощеною Неділею 10 березня.

Після Прощенної Неділі починається піст, який триває 7 тижнів. Так Великий піст в 2019 році почнеться 11 березня і закінчиться 27 квітня.

На великодній період випадають і інші важливі релігійні дати: 7 квітня – Благовіщення; за тиждень до Великодня, в 2019 році це 21 квітня, – Вхід Господній в Єрусалим – в народі це свято називають Вербна неділя.

Після нього починається «Страсний тиждень» – з 22 по 27 квітня. В цей тиждень з особливим трепетом готуються до Великодня. Кожен день на великому тижні особливий. Наприклад, в середу прийнято сповідатися, в четвер – прибирати, в суботу – піч паски. Коли католицький Великдень?

Іноді католицька і православна Пасхи збігаються. Але найчастіше вони святкуються в різні дні. Пов’язано це з використанням різних календарів літочислення.

У 2019 католицький Великдень святкуватимуть за тиждень до православного – 21 квітня.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...Залишити Коментар