17 грудня День святої Варвари: що потрібно зробити в цей день кожній жінці

грудня 17 / 2018
17 грудня День святої Варвари: що потрібно зробити в цей день кожній жінці

17 грудня православна церква згадує святу Варвару, а в народному календарі відзначається День Варвари.
Святу Варвару вшановують всі слов’янські народи.

Варварин день називають також Бабиним святом, адже свята Варвара вважається захисницею жінок, особливо вагiтних, і покровителькою жіночих ремесел, а також всіх, чия робота пов’язана з частими і далекими дорогами: далекобійників, пілотів, моряків, і т.д.

День Варвари знаменує собою наближення до Миколи Зимового (День Святого Миколая) низкою йдуть свята – Варвари (17 грудня) – Сави (18 грудня) – Миколая (19 грудня).

Українське прислів’я говорить «Микола сам-третин ходить по землі». Тобто Микола не один, а з Варварою і Савою.

«Сава – це батько Миколи, а Варвара – це матка Миколи.

Він сказав: “Не святкуй мене! Святкуй матір і батька!” Прикмети і традиції на Варвару Варвари – жіноче свято, в цей день жінки не займалися домашніми справами, відпочивали, не прали, не прибирали.

Дозволялося лише в’язати чи вишивати. Вважалося, що у виріб, виконаний в цей день, впліталися божественні частинки. Народна легенда говорить, що у Варвари були золоті руки, вона красиво вишивала і вишила ризу самому Ісусу Христу.

Сідаючи за рукоділля, жінки говорили так: “Свята Варвара золотими нитками Ісусові ризи шила і нас навчила”. Дівчата на Варвару проводили традиційні ворожіння на судженого. Господині варили вареники на Варвару, пекли пироги з маком, варили узвар і кутю.

17 грудня вважається “поворотом на весну”, але саме на цей день зазвичай припадає початок найсильніших морозів: “Прийшла Варюха – бережи ніс та вухо”. У народі помітили, що на Варварин день починає збільшуватися «на курячий крок» – “Варвара ночі вкрала, дні приточила”.

Згідно з народними прикметами не можна довго спати на Варвару – хто проспить на Варвару, буде сонливою весь рік.
Категорія : Релігія
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...