Народні прикмети на 24 вересня - день Федора обдеремо

вересня 24 / 2018
Народні прикмети на 24 вересня - день Федора обдеремо
24 вересня відзначається день осіннього рівнодення. Селяни в цей час відправлялися в поля, щоб подивитися, наскільки добре сходять озимі і раділи, якщо було саме так, оскільки це обіцяло урожай. Взагалі ж, Федору в народі вважали покровителькою озимих. 24 вересня остаточно прощалися з літом, відзначали прихід по-справжньому холодних днів. Вранці іноді спостерігалися заморозки. 24 вересня влаштовували так звані капустяні вечірки, на яких збиралися в гостях, разом рубали капусту і готували найрізноманітніші страви.

У православній церкві 24 вересня вшановується пам'ять святого Федора Олександрійської, яка, згідно з історичними даними, жила в V столітті. У переказі йдеться про те, що Федора жила зі своїм чоловіком в мирі та злагоді, але одного разу один багатий чоловік, побачивши Федору, вирішив завоювати її і спокусити. В результаті, він підкупив родичів Федори, які її обдурили і сказали, що гріх, скоєний вночі, не є гріхом насправді. Жінка послухалася і зрадила своєму чоловікові, а вже потім зрозуміла, який вчинок вона зробила. Тоді Федора зненавиділа своє тіло і піддала себе різним мукам. Ігуменя, побачивши її страждання, нагадала Федора історію Марії Магдалени - блудниці, яка покаялася і заслужила прощення. Тоді Федора і вирішила піти в монастир потай від усіх. Так, вона переодягнулася в чоловічий одяг і вступила в чоловічий монастир, назвавшись Федором. Вже після смерті Федори її чоловік дізнався про подвиг своєї дружини і сам прийняв постриг у цій обителі.

24 вересня починалися затяжні дощі. Тому, селяни намагалися закінчити всі роботи. Вони прибирали останній цибулю, несли вулики з бджолами в бджоляник на зимівлю. Прийнято було збирати дари для священика, який служив в даній селі. Миряни допомагали матінці прибиратися, готувати запаси на зиму. Називали такий звичай осенщіной. На стіл подавали страви з капусти: щі, голубці, пироги. Мужики варили пиво, витримуючи його в корчагах - глиняних глечиках.

Народні прикмети на 24 вересня

Якщо 24 вересня знову бджоли літати стали - осінь буде довгою
Не можна починати ніяких справ на Федору - погана прикмета
Якщо людина народилася в день 24 вересня, то в якості талісманів йому підходять такі камені, як олівін і аквамарин
Категорія : Релігія
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...