Угорщина і далі буде накладати вето на українські ініціативи через закарпатських угорців

лютого 13 / 2018
Угорщина і далі буде накладати вето на  українські ініціативи через закарпатських угорців
Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина не відмовиться від своєї нинішньої політики щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій, і висунув вимоги на адресу України.

Про це Сийярто заявив на прес-конференції в Будапешті 12 лютого, повідомляється на сайті угорського уряду.

Сийярто назвав право вето країни в НАТО «єдиним інструментом, за допомогою якого вона може захистити закарпатських угорців і змусити Україну діяти відповідно до міжнародних норм».

«НАТО планував провести зустріч міністрів оборони НАТО-Україна 14-15 лютого, на яку Угорщина наклала вето, і, відповідно, генеральний секретар Альянсу повідомив державам-членам, що засідання не відбудеться», - розповів Сийярто пресі.

«Хоча вони і намагалися чинити тиск на Угорщину, щоб ми не скористатися своїм правом вето, країна витримала ці зусилля, тому що це обов'язок угорської зовнішньої політики, спрямованої на захист угорців, де б вони не жили», - пояснив угорський глава МЗС.

«Все має відношення до всього в міжнародній політиці, і з цієї причини Угорщина не погодиться з твердженням, що проблема меншин не повинна бути пов'язана з правом вето в міжнародній організації», - продовжив він.

Сийярто зазначив, що кожна країна, яка працює в тісній співпраці з НАТО, проводить і реалізує щорічні програми. «І в рамках такої угоди Україна взяла на себе зобов'язання поважати права меншин. Якщо Україна серйозно налаштована на встановлення більш тісних зв'язків з НАТО і Європейським Союзом, то вона повинна виправдати їх очікування », - зазначив він.

Окремо глава МЗС Угорщини оприлюднив вимоги до України.

За його словами, щоб Угорщина зняла вето, Україна повинна «утримуватися від початку реалізації Закону (про освіту - Ред.), Поки не буде домовленості щодо кожної деталі законодавства з національними меншинами». На думку міністра, Київ повинен прийняти рішення про призупинення дії закону. «Якщо український уряд прийме рішення про призупинення реалізації закону, поки не завершаться консультації, то це стане хорошою основою для переговорів», - заявив він.

Міністр також підтвердив, що 14 лютого повинні розпочатися консультації між Міносвіти та угорською меншиною про виконання закону «Про освіту».
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар