Угорщина може відкрити на Закарпатті ряд приватних шкіл з угорською мовою викладання

січня 16 / 2018
Угорщина може відкрити на Закарпатті ряд приватних шкіл з угорською мовою викладання

Про це кореспонденту ГолосUA повідомив і. о. директора Другого європейського департаменту МЗС України Володимир Шкуров.

«Відповідна офіційна позиція Угорщини може бути сформульована таким чином: якщо з Україною не буде досягнута домовленість про скасування статті 7 закону України« Про освіту », то уряд Угорщини надасть фінансову допомогу, щоб на території Закарпаття було відкрито ряд приватних навчальних закладів з угорською мовою викладання », - прогнозує він.

В.Шкуров додав, що угорський уряд і раніше демонструвало намір фінансувати на території України установи освіти, а також фінансувати подібні програми в інших країнах.

«Угорщина для Закарпаття у 2017 році виділила 338 тис. Доларів США на програму професійно-технічного навчання вищої акредитації (рівень інституту). Угорської програмою «Угорцям на батьківщині» надано фінансову підтримку для 240 тис. Угорських школярів на загальну суму 15,4 млн. Дол. США. В рамках Року угорського професійно-технічного навчання відкрито 110 облаштованих лабораторій професійно-технічного навчання в суміжних країнах на 3,4 млн доларів США. Урядом Угорщини забезпечується безкоштовне харчування всіх угорських учнів в дитячих садах і молодших школах з угорською мовою навчання. Прийнято рішення про збільшення фінансової допомоги вчителям, які викладають в угорських школах за кордоном, а також угорським медіа та установам культури. У 2017 році на ці потреби було виділено 231 тис. Доларів США », - підсумував В.Шкуров.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар