Народний депутат України Василь Петьовка направив депутатське звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням переглянути «Стратегію реформування лісового господарства до 2022 року»

листопада 25 / 2017
 Народний депутат України Василь Петьовка направив депутатське звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням переглянути «Стратегію реформування лісового господарства до 2022 року»
Фахівці, які працюють у сфері лісового господарювання, переробки та реалізації виробів з деревини, не погоджуються з прийнятою Урядом «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року». Лісогосподарники та переробники наголошують на утаємниченості рішення, не відповідності проекту Стратегії, що розроблявся та схвалювався за участі представників громадськості, науковців, лісівників усіх форм власності та профільного Держагенства. Така підміна проекту Стратегії та презентація зовсім іншого її варіанту розцінюється фахівцями, як повне ігнорування проблематики лісової галузі та створення передумов до приватизації лісових масивів. Це може призвести до монополізації ресурсу та банкрутства деревообробного сектору. Як наслідок - масове скорочення штату працівників лісогосподарських підприємств, втрату кваліфікованих спеціалістів, скорочення робочих місць з усіма її наслідками. Ліквідація усіх лісгоспів як юридичних осіб та створення на їх базі єдиного господарського суб’єкта з централізацією усіх фінансових надходжень та монополізацією права на реалізацію продукції лісу та послуг, суперечить курсу на децентралізацію влади. Внаслідок таких непродуманих дій місцеві бюджети будуть позбавлені податків та відрахувань, а отже, територіальні громади будуть позбавлені фінансового забезпечення.

Не зрозуміла фахівцям і подальша доля природних парків та заказників. Наголошують також, що в урядовому документі відсутня й інформація щодо впровадження новітніх технологій лісозаготівлі та трелювання деревини, підтверджених на практиці новацій щодо відтворення лісів та зон рекреації.

З відповідним депутатським зверненням переглянути ухвалену Урядом «Стратегію реформування лісової галузі до 2022 року», до Прем’єр-міністра звернувся народний депутат України Василь Петьовка. У зверненні йдеться про необхідність у невідкладному порядку розглянути питання щодо повернення «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року», на доопрацювання профільному міністерству; доручити профільному міністерству узагальнити та опрацювати всі пропозиції і зауваження до проекту Стратегії з метою напрацювання єдиного документа, що відображатиме інтереси суб’єктів господарювання лісової галузі усіх форм власності.

Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар