Олександр Ледида: «Ще три роки тому 85% вимог ЄС щодо безвізу були виконані»

червня 23 / 2017


Коли на Закарпатті розпочнеться активний процес створення ОТГ?

В області нині функціонують тільки п’ять об’єднаних територіальних громад. А, приміром, у сусідній Львівській області налічується 25 ОТГ, а у Тернопільській взагалі - 36. На думку депутата Закарпатської обласної ради Олександра Ледиди, центральна влада досі не створила прозорого механізму реалізації ОТГ своїх повноважень, а головне, їх фінансування. Про це він розповів в ефірі програми «Деталі. На часі» на 21-му каналі.
«Перший крок зробила центральна влада: частину повноважень і коштів передали на місця. Проте, поки ситуація виглядає так: комусь дають кошти, а комусь - ні. Так не має бути. Те що влада пішла шляхом децентралізації – це правильно, адже у нас іншого шансу немає. Практично всі європейські держави працюють у сфері делегування повноважень регіонам. От коли усі ці повноваження будуть забезпечені реальними коштами, то процес децентралізації піде дуже швидко», - зазначив О. Ледида.

Олександр Ледида: «Ще три роки тому 85% вимог ЄС щодо безвізу були виконані».


11 червня Україна отримала довгоочікуваний безвізовий режим з країнами ЄС і нинішня влада використовує цей привід у якості ілюстрації своїх досягнень, на тлі дуже повільних економічних реформ. Однак, казати про те, що безвіз став результатом трирічної роботи – неправильно. В ефірі програми «Деталі. На часі», депутат Закарпатської обласної ради Олександр Ледида нагадав, що країна йшла до цього понад 10 років: - Він (безвіз, - ред.) з’явивися не за один день. Спершу, коли В. Ющенко прийшов до влади, Україна скасувала візи для громадян ЄС. Тоді сподівалися на дзеркальну відповідь за кілька років. Але цього не відбулося, - каже О. Ледида. - У 2008 році знову повернулися до цього питання. Тоді ЄС були висунуті вимоги, які має виконати Україна, щоб отримати безвізовий режим. Нинішня влада, яка керує країною три роки, заносить реалізацію цього питання собі в актив. Проте, ще три роки тому 85% вимог ЄС щодо безвізу були виконані. Залишалося — 15%. Загалом ж, я вважаю, що це позитивний крок.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...