Для підтримки регіональних ЗМІ зі скарбниці Закарпаття виділено 675 тисяч гривень

травня 15 / 2017
 Для підтримки регіональних ЗМІ зі скарбниці Закарпаття виділено 675 тисяч гривень


На розгляд сьомої сесії облради вноситься проект рішення «Про хід виконання Програми підтримки засобів масової інформації та розвитку інформаційної галузі на 2015 – 2017 роки».

У пояснювальній записці зазначається, що координація виконання заходів, пов’язаних із реалізацією Програми підтримки засобів масової інформації та розвитку інформаційної галузі на 2015 – 2017 роки, покладається на департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Для впровадження інформаційної державної політики на регіональному рівні, підвищення повноти та оперативності інформування територіальних громад області про діяльність місцевих органів влади з актуальних питань соціально-економічного та суспільно-політичного життя області та країни, підвищення рівня інформування громад та висвітлення діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування створення сприятливих умов для розвитку діяльності ЗМІ департаментом проводяться різноманітні за формою інформаційні заходи, надається всіляка організаційно-методична допомога журналістам.

Зважаючи на те, що ряд заходів, спільних із обласною радою, (організація та проведення конкурсу журналістської майстерності, зустрічі керівництва області з редакторами та власниками всеукраїнських (що виходять на території Закарпаття), обласних, регіональних та Інтернет-ЗМІ, урочистостей до професійних свят – Дня журналіста України та Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку) не лише в частині організації та проведення, а й в частині фінансування узяла на себе облдержадміністрація й, відповідно, на це передбачила кошти.

Кошти, передбачені на реалізацію заходів Програми, використовувалися на інформування громади про діяльність органів державної виконавчої влади в області, реалізацію соціально-економічних, адміністративних та політичних реформ, що втілюються на території області тощо. Інформування громадськості здійснювалося за посередництвом засобів електронних ЗМІ (радіо та телебачення) – 133,1 тис. грн, через обласні друковані видання – 355 тис. грн. Передбачалися кошти й на проведення інших медіа-заходів – 240 тис.грн. Загальний передбачений обсяг фінансування Програми на 2016 рік склав 750,00 тис.грн.

Упродовж 2016 року заходи Програми фактично профінансовано на суму 675,1 тис. гривень стільки ж і освоєно. Зокрема, редакції газети «Новини Закарпаття», засновниками якої є органи виконавчої влади та місцевого самоврядування – 355,0 тис.грн; висвітлення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування телебаченням і радіомовленням – 133,1 тис.грн; відзначення Дня журналіста України, у т.ч. обласні премії імені Михайла Бабидорича та Василя Ґренджі – Донського в галузі журналістики-45,0 тис.грн; відзначення Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку- 25,0 тис.грн; XVІІІ міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм для нацменшин „Мій рідний край” – 80,0 тис.грн; засідання за круглим столом „Реформування комунальних засобів масової інформації: практична площина”-15,0 тис.грн; засідання за круглим столом „Свобода слова та інформації у контексті реалізації реформування друкованих засобів масової інформації ”-10,0 грн; обласній організації Національної спілки журналістів України -12,0 тис.грн.

Тож, «Новини Закарпаття» розмістило на своїх сторінках з ключових питань – 370 публікацій; телебачення і радіомовлення присвятило 136,94 хв; на відзначення Дня журналіста було запрошено 195 осіб; на відзначення Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку – 90 осіб; на Міжнародний фестиваль «Мій рідний край» – 390 осіб і т.д.

Як зазначають розробники проекту рішення, реалізація пріоритетних завдань Програми сприяє розбудові якісного інформаційного простору та створенню належних умов для висвітлення у засобах масової інформації соціально-економічного життя області, діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, побудови громадянського суспільства, культурного і спортивного життя області; проведення заходів: конференцій, засідань за круглим столом, брифінгів, прес-турів, фестивалів, виставок, соціологічних та наукових досліджень, моніторингу засобів масової інформації, конкурсів серед засобів масової інформації на кращі публікації; лауреатам обласних премій у галузі журналістики до ювілеїв газет, радіо і телебачення, професійних свят журналістів; працівників радіо і телебачення; інформаційні матеріали.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар