Угорщина відстоює права етнічних угорців Закарпаття

квітня 13 / 2017
Угорщина відстоює права етнічних угорців Закарпаття

«Угорщина неодноразово надавала конкретну допомогу Україні, тому очікує, що в свою чергу Україна утримається від дій, що впливають на права угорської меншини, яка проживає тут», - підкреслив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто (Szijjártó Péter) під час спільної прес-конференції міністрів закордонних справ Чехії, Словаччини та України 11 квітня в Києві, повідомляє - Myhungary.net.

«Угорщина виділила мільярди форинтів, щоб допомогти Україні і Закарпаттю в економічному розвитку. Проте у Угорщини є серйозні очікування щодо припинення всіх ініціатив України, які обмежують права угорської меншини», - заявив Петер Сійярто. Угорщина одна з перших запропонувала кредитну лінію розвитку інфраструктури Закарпаття - загальною вартістю $ 50 мільйонів. У регіон була надана гуманітарна допомога на суму понад п'ять мільярдів форинтів, а також відкритий конкурсний транш в сім мільярдів форинтів інвестицій для малих і середніх підприємств.

Останнім часом Угорщина почала поставляти газ в Україну. Представництво Угорщини - одне з найбільших в контингенті спостерігачів ОБСЄ в Україні. У ході прес-конференції Петер Сійярто заявив, що в Європі подвійне громадянство є цілком нормальним явищем і тому вважає неприйнятним покарання угорців, які проживають в Україні, за наявність подвійного громадянства. Насамкінець Петер Сійярто закликав поважати права меншин, а також висловив надію, що країни зможуть прийти до двосторонніх угод, які не завдадуть шкоди угорцям, які проживають в Україні.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...