Засідання медичної колегії Тячівщини: підбито підсумки діяльності закладів за 9 місяців 2016 року

жовтня 27 / 2016
Засідання медичної колегії Тячівщини: підбито підсумки діяльності закладів за 9 місяців 2016 року

Нещодавно, при відділі охорони здоров’я Тячівської РДА на чолі з начальником відділу Іваном Фабрицієм відбулася медична колегія. На порядку денному підбивалися підсумки роботи закладів охорони здоров’я району за 9 місяців 2016 року, обговорювався стан надання ендокринологічної допомоги хворим району (основні проблеми та їх вирішення);стан виконання заходів Програми протидії захворюванню на туберкульоз в районі у 2016 році; про готовність лікувально-профілактичних закладів до роботи в умовах ускладнення епідситуації з ГРВІ та грипу. Також обговорювалося питання стану стоматології району та бюджет на наступний рік.


Підсумування роботи лікувально-профілактичних закладів Тячівського району за 9 місяців
Інформацію про роботу лікувально-профілактичних закладів району за 9 місяців надала начальник інформаційно-аналітичного центру Тетяна Лебедєва.
Обговорювалося питання №1 – ресурсне забезпечення закладів охорони здоров’я. Станом на 1 жовтня 2016 року медичну допомогу населенню району надають 73 заклади, з них акредитовано: 2 районні лікарні, районна поліклініка, 1 дільнича лікарня та тубдиспансер. З 39 юридичних осіб ліцензію на медичну практику мають 32 заклади, 4 заклади мають ліцензію на обіг наркотичних засобів та прекурсорів. План атестації усіх лікарів та середніх медичних працівників виконано повністю. Є заклади, в яких працюють лікарі- стажисти: КЗ «Тячівська РП», Дубове, Теребля, Тересва, Нижня-Апша, Бедевля та Лопухово. Відтак, галузь профінансовано на 69920,0 тис. грн, що складає 71,5% від запланованого на рік. Уточнювалося та підсумовувалися видатки на оплату праці, на медикаменти та продукти харчування.
Наступним питанням для підсумування стало отримання централізовано медикаментів за 9 місяців. Зокрема, про медикаменти для програм – «Цукровий діабет та нецукровий діабет на 2016-2020 роки», загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, програми «Репродуктивне здоров’я нації»,програма по виконанню заходів запобігання та лікування грипу, «Забезпечення медичних заходів заходів окремих держпрограм» та загальнодержавна програма щодо реалізації Конверсії ООН про права дитини; гуманітарні допомоги від ПрАТ «Індар» та ПАТ «Медфарком-Центр» (інсуліни),МОЗ Литви – противірусні лікарські засоби, від МБФ «Фонд Вільяма Дж. Клінтона, від ТОВ «Хустфарм» та допомога надана Представництвом Дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). За 9 місяців зміцнено матеріально-технічну базу в районі: реконструкція даху Нересницької ДЛ, поточний ремонт в Усть-Чорнянській МЛ, Лопухівської та Калинівської АЗПСМ, ФАПівЯблуниця, Прочка та Руська Мокра. Зокрема, як зазначається в Тячівській РЛ №1 проведено поточні ремонти приміщення кисневого концентратора, зовнішнього туалету, урологічного відділення, водонапірної системи з заміною водонапірної башти, виробничого приміщення між АГК та травмвідділення, приміщень прачечної, автоклавної та реконструкція АГК.
Щодо стану здоров’я населення підбито підсумки з демографічними показниками. Відтак,по району показники позитивні, але тенденція насторожує. Народилося за 9 місяців 1628 дітей, народжуваність склала 9,45‰, померло 1421 людини, показник загальної смертності – 8,12‰, природній приріст склав +1,33‰. Якщо вже порівнювати, то на рівні області показники мають тенденцію – народжуваність зменшилась, смертність нижча, а природній приріст вищий за обласний.
За структурою цьогорічна смертність має такі показники: 867 випадків захворювань системи кровообігу, 156 випадків новоутворень, 111 випадків симптоми та ознаки яких не кваліфіковані, 84 випадків травм та отруєнь, 55 випадків хвороб органів дихання та 104 випадки від старості.
Малюкова смертність сягнула 14 випадків: по 2 випадки в Дубовому, Бедевлі, Глубокому Потоку та Красній; по 1 випадку в Тячеві, Нижній Апші, В. Лазах, Вільхівцях, Калинах та Руському Полі.
За певний період інвалідність отримали 333 осіб працездатного віку, серед дітей 73 випадки.
Профілактична робота проводиться вчасно, зокрема, проведення первинного вакцинального комплексу дітям до 1 року, туберкулінодіагностика тапрофогляди, вакцинація новонароджених в пологових відділеннях, профілактика серед дорослих жінок онкопатології тощо.
Підсумки обслуговування дітей, вагітних та породіль

Особливим було це запитання, адже завжди на першості дітлахи, матусі та породілі. За інформацією вивели певні показники смертності, інвалідності та діяльності стаціонару.

Найважливішим серед надання медичної допомоги є показник малюкової смертності. Проблеми наголосили попередніми, це насамперед УЗД обстеження вагітних неінформативне, пропущені патології; необачність дільничих лікарів за вагітними та дітьми; Показники захворюваності дітей теж не тішать, поширеними залишаються хвороби органів дихання на першому місці, наступними є інфекційні захворювання, хвороби ендокринної системи та травми, отруєння тощо. Отже за показниками, поширеність захворювості незначно збільшилася у порівнянні з 2015 роком. Показник загальної інвалідності теж не відстає, та тут позитивним є зменшення показника первинної інвалідності, повідомив заступник з охорони материнства та дитинства Юрій Петейчук.

Також звіт про роботу акушерсько-гінекологічної служби району надала позаштатний районний акушер –гінеколог Ольга Кричфалушій. Згідно з чим, надала інформацію по народжуваності, яка зменшилась, співвідношення абортів, раннє взяття на облік, часту нормальних пологів, передчасних, кесаревого розтин, смертність народжених, недоношеність живонароджених,травми, операції тощо.

Аналіз терапевтичної служби району

За підсумком, хворобливість в загальному по класах терапевтичних хвороб незначно зменшилась, проте відмічається ріст хворобливості по певним нозологіям: артрози, гостра пневмонія, гастрит, цукровий діабет тощо. По класах найвищий показник хворобливості мають серцево-судинні захворювання, далі органи дихання, травлення, ендокринні захворювання, кістково-м’язова система та хвороби крові. Найчастіші випадки захворюваності частково не відрізняються. Загальна кількість інфаркту Міокарда зменшилася – з 78 до 62 випадків. Щодо стаціонару допомога надавалася на 237 ліжках, у Тячівській РЛ №1 серед усіх 95 вузько спеціалізовані. За 9 місяців в терапевтичних стаціонарах району проліковано 5157 хворих, померло 57. Вихід на інвалідність знизилась, зокрема по класу органів дихання, травлення, хворобам кісток і сполучної тканини та класу ендокринних захворювань. На рівні минулого року залишилася інвалідність по кардіологічним захворюванням. Один випадок інвалідності по хворобам крові та 2 випадки по хворобам нирок. Від терапевтичної патології в районі за період померло 604 хворих. Смертність знизилась по усіх класах терапевтичних захворювань. Проте, відмічається ріст смертності по старості. Аналіз та пропозиції по покращенню служби навів районний терапевт С Ілляш.

Амбулаторно-поліклінічна допомога в районі

Допомогу в районі за певний період надавали: КЗ «Тячівська РП», поліклінічне відділення Дубівської РЛ №2, 4 дільничі лікарні, 1 міська, 29 АЗПСМ та 34 ФАПів. В цих закладах працює 182 лікаря. За період зареєстровано 955377 відвідувань, що більше ніж минулого. Показник прийому в поліклініці і вдома збільшився. Також збільшилася кількість прийнятих з приводу захворювань, при тому відвідування дорослих зменшилася. Флюорографічна діяльність в медзакладахрайому бажають кращої якості. Вперше, з 75 пацієнтів при флюорографії виявлено 30 випадків захворювання на туберкульоз. Також, вперше виявлено випадки онкозахворювань. Втім,виявлено ІІІ-ІV стадії 53 випадки, що менше, ніж минулого року. Щодо інвалідності кількість зменшилася на 31 чол., серед працездатних 33. Однак, зазначається ріст первинного виходу на інвалідність по захворюванням нервової системи, кістково-м’язової системи та травмам, повідомив головний лікар, Йосип Болдессарі.

Як діяла обласна програма «Цукровий та нецукровий діабет на 2012-2016 роки»

Метою даної програми стало зниження рівня захворюваності на діабет, зменшення ускладнень та збільшення тривалості та поліпшення якості життя хворих. Як зазначила у звіті, позаштатний районний ендокринолог Наталія Молнар, що кількість хворих на нецукровий діабет значно менша. На разі, під диспансерним наглядом перебувають 13 дорослих, 7 - працездатних), серед хворих на цукровий діабет під наглядом перебувають 5212 люде (20 – віком до 14 років, 3 підлітків, 5189 дорослих, з яких 2527 працездатні).Зокрема, важливим є те, що лікар зазначив: на даний момент всі 13 хворих на нецукровий діабет не забезпечені найнеобхіднішими ліками, хоча перебувають під диспансерним наглядом. Наведено підсумки, що роботу ендокринної служби РП та РЛ №1 щодо дорослих можна вважати відповідною, а за загальним рівним – задовільною. Зазначено, що потрібно терміново вирішити питання про забезпечення глюкозуричних пунктів у лікарських амбулаторіях, забезпечити інсулінами імпортного виробництва для хворих, які не переносять вітчизняні препарати тощо.

Стан і проблеми протитуберкульозної роботи району

Про це важливе запитання повідомив Мирослав Неборак, районний позаштатний фтизіатр. Який прозвітував, що профілактика, діагностика та лікування хворих на туберкульоз проводиться в районному протитуберкульозному диспансері, в склад якого входить поліклінічне відділення та стаціонар на 50 ліжок. Станом на 1 жовтня на обліку перебуває 272 хворих на активний туберкульоз. Вперше виявлено за 9 місяців 76 випадків туберкульозу, серед який 48 сільських жителів: 72 випадки туберкульоз легень, 57 осіб мають мікобактерію туберкульозу, у 39 хворих деструкція легеневої тканини та 4 випадки поза легеневого туберкульозу. Також, 11 випадків рецидиву туберкульозу. Міліарний туберкульоз не виявлено.

Досить непогано проводиться раннє виявлення туберкульозу. Станом, ФГ-обстеження пройшли 31124 осіб, 30 випадків туберкульозу. Є 18571 випадків, які потрапили в групу ризику захворювання, з них 10242 обстежено: 16 зловживають алкоголь, 1 – цукровий діабет, 2 випадки виразкової хвороби шлунку, 1 – захворювання щитовидки, 4 – ВІЛ/СНІД, 1 з місць позбавленої волі. Серед підлітків хворих не виявлено. Профілактика проводиться шляхом вакцинації та ревакцинації БЦЖ: за 9 місяців новонароджених – 1398, з них вакциновано – 268. На даний час вакцина доступна.

Стосовно лікування хворих на туберкульоз тут інша ситуація. Проводиться на разі інтенсивна фаза в стаціонарі РПТМД та ОТМО «Фтизіатрія». За 9 місяців тут скеровано 80 хворих, на стаціонар в РПТМД направлено 64 осіб, загалом, сюди поступило 136 хворих, виписано 124. З них 21 хворих вперше з виявленим туберкульозом. Ефективність лікування ­ 85% закриття порожнин розпаду. Лікар зазначає, що особливу увагу викликає показник захворюваності на туберкульоз на Лопухівській АЗПСМ, що надто високий. Також обговорені проблемні питання щодо роботи: незадовільна робота по флюорографічному обстеженню, приміщення поліклінічного відділення, яке не відповідає санітарно-епідемічним нормам інфекційного контролю тощо.

В Україні йдуть 3 штами грипу: 2 з яких для нас нові

Інформацію щодо готовності до роботи в умовах ускладненої епідситуації надала головний районний інфекціоніст Ірина Левко. Пані Ірина розповідає, що такий прогноз на епідемічний сезон 2016-2017 року зробили фахівці ВОЗ. Циркулюватимуть грипи «А», «Н1N1» «Каліфорнія» , які курсували в 2009 та 2015 роках. Та цьогоріч є 2 нові: H3N2 “Gongkok”, та “Brisbane”. З ними прогнозується збільшення кількості хворих до 8 млн. Вже МОЗ дозволило використовувати вакцини проти грипу. Було запропоновано забезпечити лікування хворих та збільшити засоби застереження.

– Члени президії вважають роботу закладів охорони здоров'я за 9 місяців - об'єктивно задовільною, а порівняно з минулим роком набагато кращою. Але, хочу наголосити, що на цьому зупинятися ніхто не збирається. До кінця поточного року продовжуватиме проводитися робота зі зміцнення матеріально-технічної бази медичних закладів регіону – вже сформований перелік об’єктів, де упродовж кінця цього року вживатимуться такі заходи. Бажаю усім благ, миру та повного функціонування роботи! - відзначив Іван Фабрицій.

Зульфія Бабаєва
Категорія : Політика


загрузка...


Залишити Коментар