Мукачево плата за оренду: декларації та факти

вересня 08 / 2016
Мукачево плата за оренду: декларації та факти

«Хто і скільки платить в Мукачеві за оренду комунального майна» – така стаття з’явилась днями на одному з сайтів - інформаторів (рупорів) міської влади. Головна топ- новина у цій статті - порівняння вартості квадратного метру оренди кінотеатру приватним підприємцем та ПРАТ «МТС».
У статті написано, що за оренду трохи більше 10 квадратних метрів на площі Миру 3/2, «МТС Україна» платить місту 4920 гривень на місяць, тобто майже 500 грн. за квадратний метр. Що цікаво – дані, наведені в таблиці нижче, відрізняються від того, що написано в статті. Очевидно, свідомо , в сподівані, що ніхто не зверне на уваги на цифри, наведені в таблиці, площа, яку орендує МТС, авторами статті була дивним чином зменшена на 250 м кв. Фактичну вартість в 19 гривень за квадрат для МТС розчерком пера перетворили на 500гр. Замість 270 квадратів вказали 10.
Кінотеатр «Перемога» - споруда площею 1416 м. кв. Згідно проектної документації, затвердженої відповідними структурами, площа кінозалу - 473.52 м. кв. , площа кафе - 35.87 м. кв., підсобна площа кафе - 4.96 м. кв., разом це все– близько 500 м. кв. Все інше – а це майже тисяча квадратів - підсобні приміщення. Про це у статті так само замовчали, не нагадавши, що доводиться платити орендну за всю площу кінотеатру, з якої, як уже говорили, переважна частина - підсобні та підвальні приміщення.
І щодо так званої порівняльної таблиці. «МТС» не інвестував копійки в розвиток та утримання кінотеатру, на відміну від орендаря який вклав кошти, підтвердженні актами виконаних робіт. В той же час, чи коректно порівнювати прибутки будь якого кінотеатру України з надприбутками загальнонаціонального мобільного оператора, як цьому випадку, - питання риторичне.
Щодо прозорості роботи та декларацій міської влади, або ж про те, як слова розходяться з ділом у «місті №1». Мерія при кожній нагоді розповідає про задовільну наповнюваність бюджету міста, мовляв на відміну від інших міст області – у Мукачеві з цим все чудово, неймовірні плани по виконанню та перевиконанню. В той же час, згідно таблиці про оренду комунального майна, оприлюдненою міською владою, 90% комунальної власності здається по ціні 1 гр. в рік. І не факт, що на площах, які здають за 1 грн., ніхто не отримує прибутки.

Ну і в тому ж таки кінотеатрі, міською владою за 1гривню в рік певна площа здається в оренду особам, близьким до одного із заступників міського голови. Тиск з боку міської влади на орендарів та спроби паралізувати роботу кінотеатру - факт уже доведений.
Але чомусь представниками влади сором’язливо замовчується той факт, що на утримання будівлі кінотеатру, до слова, - пам’ятки архітектури місцевого значення, - в належному стані, міською владою не витрачається жодної копійки з міського бюджету.
О того ж кінотеатр працює як об'єкт соціальної інфраструктури. Вартість квитка тут набагато нижча від вартості квитків, порівняно з іншими містами України. В кінотеатрі створені робочі місця,справно сплачуються податки у міський бюджет, величезні суми йдуть на оплату комунальних витрат, в тому числі і на рахунки міських комунальних підприємств.

За рахунок здійснення підприємницької діяльності, від отриманих на думку влади "надприбутків", здійснюється поточний ремонт будівлі, даху та інших підсобних та підвальних приміщень, та необхідних робіт, пов'язаних з функціонуванням закладу. Про те, що саме зусиллями підприємців у належному стані утримується пам’ятка архітектури, схоже, у теперішній міській владі теж нікого не цікавить.
В кінотеатрі зроблений капітальний ремонт, встановлене устаткування, яке дозволяє утримувати його в теперішньому стані, встановлені системи опалення, водовідведення. Завдяки здійсненим ремонтним роботам та утриманню в належному стані пам'ятка архітектури місцевого значення, уникла руйнування. Нагадаємо: на це все не витрачено жодної копійки з міського бюджету. Попередня влада міста з тодішнім депутатським корпусом, реально оцінивши витрати, необхідні для відновлення роботи кінотеатру, який на той час знаходився в жахливому стані, надала гарантії інвестору згідно загальноприйнятих норм. Ці гарантії викладені в угоді між орендарем і орендодавцем. Згідно закону, ніхто не має права порушувати угоди та змінювати правила гри. Втім, кого з чиновників це цікавить зараз?

З приходом до влади у Мукачеві молодої європейської команди реформаторів та після невдалого візиту "батька свого сина", в прямому сенсі з руки міського голови, на сесії міської ради 23 червня, всупереч угоді, затвердженої міською радою попередніх скликань та всупереч регламенту роботи міської ради, вносяться питання переоцінки кінотеатру. Його прагнуть прирівняти до супермаркету або торгового центру на кшталт ТРК "Щодня". Чомусь міський голова відвідуючи кінотеатр під час вихідних і показу блок-бастерів, не бачить що решту часу кінотеатр пустує. Чомусь міською владою замовчується і те, що кінотеатр є кінопрокатною установою фільмів, які надаються дистриб’юторськими компаніями з відрахуванням тільки певних відсотків за кінопоказ. Крім того, здійснюються спроби під надуманим приводом відключити кінотеатр від водопостачання, аби паралізувати його роботу.
8 вересня у Мукачеві – позачергова сесія міської ради. Про що конкретно йтиметься та які питання розглядатимуть – станом на 4 вересня не відомо навіть депутатам міської ради. Єдине питання – розгляд змін до бюджету.

Чи не варто очікувати на позачерговій сесії, яка зазвичай скликається по питанням бюджету або невідкладним земельним питанням чергових сюрпризів, винесених на голосування з руки міського голови? Цілком імовірно, що можливо очікувати і розгляду питання підняття орендної плати на підставі так званої "незалежної експертної оцінки", яку здійснюють під пильним оком міської влади. Тим більше, що це все можуть зробити, як уже стало звичайним для міської влади зараз, без винесення рішення на розгляд відповідних комісій та обговорення громадськості. Прагнучи будь яким способом вичавити орендаря, міську владу навіть не турбує ані майбутнє подорожчання квитка, ані утримання в належному стані пам’ятки архітектури, ані питання сплати податків та наповнення бюджету, ані, врешті, дотримання законності. Про мешканців міста влада дбає щодня. З її ж слів.

Правда , чомусь часто слова молодої команди розходяться зі справами
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар