Закарпатська обласна рада зацікавлена в ефективному використанні надр регіону

вересня 06 / 2016
Закарпатська обласна рада зацікавлена в ефективному використанні  надр регіону


На четверту сесію облради вноситься проект рішення «Про звернення Закарпатської обласної ради до Державної служби геології та надр України з пропозицією укласти тристоронній меморандум про співпрацю».

Мета цього рішення – поглиблення співпраці між Закарпатською обласною радою, Закарпатською обласною держадміністрацією та Державною службою геології та надр України в сфері використання надр регіону, а також правове регулювання механізму надання суб’єктам господарювання права користування ділянками надр, передбаченого Кодексом України про надра. Оскільки надра відповідно до статті 13 Конституції України є одним із об’єктів права власності Українського народу, то і порядок надання права користування ґрунтується, в першу чергу, на необхідності забезпечення раціонального використання надр, досягнення максимального економічного ефекту та запобігання нанесенню шкоди навколишньому природному середовищу України

Дане рішення не передбачає фінансових витрат. Та його прийняття сприятиме покращення співпраці між місцевими громадами, обласною владою та Державною службою геології та надр України. Такий меморандум дозволить вибудувати правильний і швидкий механізм проходження документів, поданих підприємцем, для отримання дозволу на відповідне спецкористування та дасть можливість контролю за якістю використання надр.

Тож у зверненні сказано:» Відповідно до статті 13 Конституції України надра є одним із об’єктів права власності Українського народу. Тому порядок надання права користування надрами повинен ґрунтуватися, в першу чергу, на необхідності забезпечення раціонального їх використання, досягнення максимального економічного ефекту та запобігання нанесенню шкоди навколишньому природному середовищу України.

На цей час у сфері гірничих відносин діє принцип розподілу повноважень між органами виконавчої влади й органами місцевого самоврядування залежно від віднесення природних ресурсів до загальнодержавного чи місцевого значення. За своєю природою місцеві ради покликані захищати економічні, соціальні й екологічні інтереси відповідних територій, узгоджувати територіальні інтереси із загальнодержавними так, щоб не завдати шкоди розвиткові регіонів, безпеці довкілля населених пунктів.

Проте органи місцевого самоврядування, формально маючи право надавати в користування надра для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення, фактично усунуті від самостійного прийняття рішень про надання спеціальних дозволів на користування надрами та в подальшому контролі за використанням таких дозволів. Цей обов’язок покладений на центральний орган виконавчої влади з геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр (він надає спеціальні дозволи переможцям аукціонів із продажу спеціальних дозволів на користування надрами).

Закарпатська обласна рада зацікавлена в ефективному використанні надр регіону, що сприятиме пожвавленню одного із основних секторів економіки та дасть можливість створювати нові робочі місця, збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів.

З метою покращення співпраці між місцевими громадами, обласною владою та Державною службою геології та надр України, пропонуємо укласти тристоронній меморандум про співпрацю у сфері користування надрами. Такий меморандум дозволить вибудувати правильний і швидкий механізм проходження документів, поданих підприємцем, для отримання дозволу на відповідне спецкористування та дасть можливість контролю за якістю використання надр», – наголошується в документі.

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...