Нелегальні перевізники заполонили Тячів

серпня 29 / 2016
Нелегальні перевізники заполонили Тячів

25 серпня у великому залі районного будинку культури відбулося розширене засідання виконкому Тячівської міськради. На порядку денному була одна з найбільших проблем, яке уже не перший рік непокоїть тячівців, – це самовільні стоянки перевізників у центральній частині міста.
На засідання запросили депутатів міської ради, актив міста, представників правоохоронних і контролюючих органів, Укртрансбезпеки і перевізників. Вів засідання Тячівський міський голова Іван Ковач.Участь у зібранні взяли начальник патрульної поліції Тячівського відділу поліції Василь Палінкаш, інспектор дорожнього нагляду Віктор Чонка, заступник начальника ДПІ в Тячівському районі Іван Мандзюк, заступник голови Тячівської РДА Віктор Погар, заступник управління Укртрансбезпеки в Закарпатській області Сергій Кейс, керівник Тячівської місцевої прокуратури Степан Жовнір.
Мету зустрічі сформулював мер міста – не шукати винних, а спільно знайти рішення, як звільнити центр міста від перевізників, яке би влаштовувало всіх, та в першу чергу, громаду міста.

Місця для стоянок є, але перевізники завели традицію вантажитись у центрі


Про ситуацію з перевізниками, яка може стати причиною транспортного колапсу в місті, розповів перший заступник міського голови Іван Клебан. Тим часом учасники зібрання переглядали відеозапис, як водії нелегальних маршруток саджають пасажирів у недозволених місцях в центрі.

Як зауважив доповідач, це вже четверте засідання виконкому, присвячене цій проблемі. Але віз і нині там. За два місяці до міськради надійшло 12 письмових скарг від жителів Тячів про паркування транспорту в центральній частині міста – по вул.Незалежності та Кошута. Крім цього, є багато усних зауважень. Починаючи від міської ради і до кільця в напрямку Бедевлі по лівій стороні всюди стоять знаки «Зупинка заборонена». Тим не менше, там всуціль стоять машини, які займають одну з полос руху.

«Дуже багато питань стосується стоянок автобусів. Стало традицією висаджувати пасажирів у центрі міста й одразу саджати інших. Це стосується територій біля Коопінвестбанку, дитмайданчика в центрі міста, де постійно стоять мікроавтобуси, які перевозять пасажирів до Дубового,Тарасівки, Калин, Ганичів, Нересниці, – каже Іван Клебан. – Є автобуси, довжина яких перевищує 10 метрів, які займають навіть не стоянку, а частину дороги. А якщо машина зупиниться ще й з лівого боку, то утворюються пробки. І не лише по п’ятницях, а упродовж всього робочого тижня. Наступна «точка» – біля магазину «Нересен», де місця для паркування займають великі автобуси. Постійно забита мікроавтобусами вулиця Кошута. Причому багато перевізників не мають жодних документів на перевезення».Перший заступник мера зазначив, що міська влада облаштувала місця, які можуть використовуватись як стоянки для транспорту перевізників. Зокрема,біля зупинки «Вибери мене», наприкінці зеленої зони біля магазину «Транзит». Днями завершили асфальтувати майданчик біля автопарку. Крім цього, є автостанція, територія по вул.Станційній біля залізничного вокзалу.

Тобто міська влада робить все залежне для зручностей перевізників, облаштовуючи місця для стоянок за кошти платників податків, натомість вони продовжують ігнорувати думку громади.

На перевізників було складено 34 адмінпротоколи


Начальник патрульної поліції Тячівського відділу поліції Василь Палінкаш теж висловився за те, щоби перенести стоянки з центру у дозволені місця.
Звертаючись до перевізників, він пообіцяв жорстко реагувати на порушення під час відпрацювань, до яких будуть задіювати Укртрансбезпеку і податкову.
За словами Василя Палінкаша, з часу попереднього розгляду цієї проблеми було складено 34 протоколи за порушення вимог стоянок, відсутність ліцензій та технічну несправність транспортних засобів.

«Неважливо, скільки протоколів складено, важливо, щоби всі зрозуміли, що ситуацію треба міняти», – зазначив мер міста Іван Ковач.

Податківці перевізників не перевіряли, бо скарг на них не було


Виступив і заступник ДПІ в Тячівському районі Іван Мандзюк. Зазначив, що останні 4 роки малий і середній бізнес, в тому числі і перевізників, ніхто не перевіряє. Скарг на них не надходило. Тоді міський голова зазначив, що передасть податківцям усі матеріали для реагування, включно з іменами перевізників та номерами їх транспортних засобів.

«Ми готові перейти на дозволені стоянки, але на наше місце прийдуть інші»
Слово взяв перевізник із Солотвина Юрій Покорба, який паркується напроти торгового центра «Престиж». Він визнав, що працює нелегально і не сплачує податки. Водій нарікав, що коли працював легально, його пресували контролюючі органи. Тому був змушений відмовився від ліцензії і поновлювати не збирається, бо йому, мовляв, треба годувати сім’ю. На питання, чому він не паркується у дозволених місцях, перевізник відповів: «Бо туди ніхто не йде».

«Чому через те, що Ви хочете заробити, мають страждати мешканці міста?» – резонно спитав виступаючого мер міста.

На що отримав відповідь, що на місце, яке готові звільнити одні перевізники, знайдуться інші.

«З цієї теми ми не зійдемо, – запевнив Іван Іванович. – Тому що це одна з найбільших проблем міста. Ми йдемо на всі уступки, виділивши кошти з бюджету і місце для облаштування стоянок, так проявіть і ви свідомість», – звернувся він до перевізника-нелегала.

Виступив і голова Асоціації перевізників Іван Немеш, який зауважив, що лише 20 чоловік у районі мають дозвіл на перевезення і сплачують податки. З обуренням він говорив про нерівні умови з нелегалами, адже законні перевізники перевозять пільговиків, а для нелегалів такої категорії не існує.
На регулярних маршрутах перевізники можуть возити пасажирів лише на конкурсній основі


Заступник управління Укртрансбезпеки в Закарпатській області Сергій Кейс зазначив, що ліцензія – це дозвільний документ, який зобов’язує суб’єкт господарювання дотримуватись законодавства у сфері автомобільного транспорту, а не дозвіл їздити за певним маршрутом. Перевізники мають право здійснювати перевезення на регулярних маршрутах лише на конкурсних засадах.
За законом перевезення пасажирів на приміських маршрутах повинно здійснюватись тільки з автостанцій. Але у Закарпатті з цим проблема, адже «Закарпатавтотранс» є монополістом і ставить водіїв на коліна. Тому запропонував звернутись до Укрзалізниці щодо атестації залізничної станції і як автобусної.

Сергій Кейс зазначив, що до перевізників, які не отримали ліцензію, можна застосовувати ст.164 Кодексу про адмінправопорушення. А Укртрансбезпека контролює лише той автотранспорт, який отримав ліцензію. Доповідач надав міській владі ще кілька порад, як можна протидіяти водіям-нелегалам у межах повноважень.

Слово для виступу мав і керівник місцевої прокуратури Степан Жовнір, який попросив міську раду своїм розпорядженням створити спільну робочу групу для перевірки на підставі звернень громадян всіх без винятку суб’єктів, які здійснюють пасажирські перевезення. Відповідальність для порушників буде максимальною, за всією суворістю закону. Думками з приводу проблеми також поділились заступник голови Тячівської РДА Віктор Погар, голова Громадської ради при РДА Василь Лукань, члени виконкому Петро Мацола, Людмила Садовнікова, депутат міськради Павло Амбруш та інші.

«Ми будемо всіма законними шляхами йти до того, щоб розвантажити центр міста і вулицю Кошута, а стоянки були у відведених місцях», – зазначив міський голова Тячева, підсумовуючи засідання.

Тому найближчим часом до поліції і контролюючих органів мер міста пообіцяв направити список нелегальних перевізників, які здійснюють перевезення з Тячева. Як у залі запевнили податківці та поліція, цієї інформації їм вистачить для того, щоби протидіяти нелегалам.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...