На Тячівщину навідався Міністр екології та природніх ресурсів України Остап Семерак

серпня 25 / 2016
На Тячівщину навідався Міністр екології та природніх ресурсів України Остап СемеракВ село Мала Уголька навідався Міністр екології та природніх ресурсів України Остап Семерак.
На території Карпатського біосферного заповідника, куди приїхав поважний гість, його зустріли голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем'янчук, заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, в.о. директора Карпатського біосферного заповідника (КБЗ) Микола Рибак, начальник Угольського ПНДВ КБЗ Василь Регуш, Углянський сільський голова Валерій Феєр, депутат Тячівської районної ради Іван Корнута, радник голови РДА Віталій Богдан та ін.
Головна мета візиту Міністра - розширення територій природно-заповідного фонду України, зокрема в Закарпатській області. Адже відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку у 2017 році площа ПЗФ повинна становити 11% від загальної площі держави, а у 2021 – 15% відповідно. Якщо брати загальний відсоток заповідності, то на сьогодні він становить майже 6,5%.
Оскільки розширення парків відбуватиметься за рахунок лісів, які назараз належать Держлісагенству, і перебувають у підпорядкуванні лісових господарств , тож на заході були присутні лісівники.
Зокрема на зустріч приїхала т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич, начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга. А також керівники нацпарків «Синевир», «Зачарований край», Ужанський та Карпатського біосферного заповідника, громадські активісти.
Насамперед учасники наради переглянули документальний фільм на природничу тематику виробництва німецьких науковців, в якому йшлося про унікальність заповідних зон і важливість збереження біорозмаїїття. Фактично фільм не залишив байбужим нікого в залі, тож головне питання розглядалося у конструктивному руслі.
На нараді йшлося про розширення територій об’єктів ПЗФ у Національному природному парку «Синевир», «Зачарований край», Ужанському НПП та Карпатському біосферному заповіднику.
Відтак керівники національних парків прозвітували про виконання плану, який було складено на аналогічній нараді в травні цього року в Яворівському НПП. До деяких були зауваження від робочої групи, яка була створена при обласній державній адміністрації і з приводу чого висловився заступник губернатора Віктор Мікулін
На питання присутніх також відповідав начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга. Він зокрема наголосив, що по кожній пропозиції проведено відповідне обговорення і надано певні узгодження з боку лісового господарства. Зокрема це стосується розширення трьох нацпарків у Закарпатській області на близько 24 тис. га за рахунок Великоберезнянського, Хустського та Довжанського лігоспів.
Щодо Тячівського району, то в в перспективі планується під передачу КБЗ з вилучення у постійного лісокористувача ДП Мокрянське ДЛМГ площу 1271га (кВ.49-56 Тарасівського л-ва) та ДП Брустурянське площу 4736 га (кВ. 1-29 Груниківського л-ва).
- Представники лісового управління в Закарпатській області питанню збереження біологічного різноманіття надають величезного значення. Це означає, що в рамках того чи іншого регіону або біотопу тут намагаються враховувати інтереси всіх наявних видів рослин і тварин. Такий підхід до питання управління природними ресурсами має стати результатом тривалої і складної еволюції поглядів на те, як людина повинна взаємодіяти з природою, - наголосив Валерій Іванович.
Також додав, що потрібно крокувати та наслідувати європейський досвід догляду за лісовим фондом, але також розуміти, що за територією Нацпарків потрібно дбати..
- Ми узгоджували позиції з управлінням лісового господарства щодо розширення національних парків, однак це повинен бути мудрий підхід. Враховувати потрібно і соціальну і економічну складову, ми готові збільшувати відсоток заповідності, щоб зберігати унікальні природні явища, які можуть привернути увагу туристів і показати нашу самобутність, - підтвердила Христина Юшкевич.
Саме тому важливим є подальший розвиток території, адже в заповідній зоні обмежені будь-які господарські дії. Потрібно надалі вести догляд за цими зонами і тому постає питання розвитку інфраструктури, соціального захисту працівників тощо. А для цього потрібні відповідні кошти, яких на сьогодні у держави нема.
Углянський сільський голова Валерій Феєр наголосив, що на сьогодні Карпатський біосферний заповідник, який знаходиться на території ради ніяким чином не бере участі в покращенні соціально-економічного стану населеного пункту. Найболючішою проблемою на нині є дорога, ремонт якої збільшив би потік туристів і відповідно надходжень до бюджету. Окрім того є ще й ряд інших питань. Зокрема люди, які проживають у природничій зоні не повинні бути обмеженими у забезпеченні тими ж дровами тощо. Такі питання повинні бути узгоджені і врегульовані.
Після того як лісівники надали свої погодження на запропоновані території розширення, повинна пройти ще відповідна процедура з органами місцевого самоврядування, вироблений механізм фінансування, виготовлення земельних актів тощо. Тому такі питання потрібно вирішувати спільно з громадськістю, щоб були збережені інтереси місцевих жителів. На чому власне і наголосив Міністр екології Остап Семерак додав, що дуже добре, що обговорюються такі питання, адже, коли влада спілкується з громадськістю і спільно приймають рішення, то вдається досягти консенсусу та знайти правильне рішення.
- Основні завдання, які ми на сьогодні ставими перед природничими парками - це в першу чергу завершення розширення територій природозаповідного фонду. Друге завдання стосується наукових розробок, спостережень і досліджень щодо збереження фонду і третє - новий підхід у співпраці з територіальними органами місцевого самоврядування сільські і селишні ради. Національні природничі парки повині стати осередком розвитку територій у тому числі традиційних промислів, збфльшенню робочих місць. соціально-економічного рівня тих територій на яких вони згаходяться, - так накреслив основну стратегію роботи заповідних зон Міністр Остап Семерак.
Дякуючи Мінстру за візит на Тячівщину, голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем'янчук наголосив, що для розвитку району зокрема в напрямку туризму та рекреації вкрай необхідна підтримка держави у покрашенні дорожньої інфраструктури. На сьогодні основні фінансові ресурси максимально спрямовуються на ремонти доріг, однак цього недостатньо. Тож і влада і громадськість району покладає великі надії на цей візит, адже досі в тячівську глибинку ще не приїжджали українські посадовці такого високого рівня.
У відповідь Міністр Остап Семерак пообіцяв своє сприяння у вирішенні даного питання, а в подальшому і інших важливих проблем, які були обговорені під час зустрічі.
За підсумками наради вирішено, що до 9 листопада доопрацювати погодження зі землевласниками, землекористувачами та відповідними органами місцевого самоврядування про вилучення земельних ділянок, запропонованих для розширення територій.
Адже на сьогодні закарпатські заповідники практично не мають аналогів у світі, тому дуже важливо зберегти ці унікальні природні багатства для майбутніх поколінь.
Любов Немеш, Прес-служба Тячівської райдержадмінітрації
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...