Цього року Вільховецькій об’єднаній громаді виділено з Державного бюджету 7 мільйонів 328 тисяч 100 гривень

серпня 05 / 2016
Цього року Вільховецькій об’єднаній громаді виділено з Державного бюджету 7 мільйонів 328 тисяч 100 гривень

Для надання первинної і вторинної медичної допомоги, – зазначає голова ОДА Геннадій Москаль.
Робота районної лікарні фактично паралізована, голова ОДА подав на об'єднану громаду в суд

Досвід функціонування об’єднаних територіальних громад на Закарпатті свідчить, що в реформі з децентралізації далеко не все йде так гладко, як планувалося. Прикладом цього є конфліктна ситуація в Тячівському районі, спровокована керівництвом Вільховецької об’єднаної територіальної громади.
– Цього року Вільховецькій об’єднаній громаді виділено з Державного бюджету 7 мільйонів 328 тисяч 100 гривень для надання первинної і вторинної медичної допомоги, – зазначає голова ОДА Геннадій Москаль. – Медичних закладів, які надають вторинну (стаціонарну) медичну допомогу, в громади немає, люди лікуються в центральній районній лікарні. Тому, згідно з п.2 ч.1 ст.86 Бюджетного кодексу України, відповідні кошти об’єднана громада має передати районному бюджету. Міністерство охорони здоров’я визначило конкретну суму – 70 відсотків від медичної субвенції (в даному випадку близько 4 мільйонів гривень). Однак об’єднана громада всупереч закону категорично відмовляється віддавати гроші в районний бюджет, а спрямувала їх на капітальні видатки.
У результаті робота Тячівської райлікарні фактично паралізована – виникла заборгованість по зарплаті, працівники не можуть отримати відпускні та допомогу на оздоровлення, накопичуються борги за компослуги тощо. Виходить дивна ситуація – люди, на жаль, хворіють не тільки в звичайних, але і в об’єднаних громадах. Усі лікуються в районній лікарні, але якщо Тячівська об’єднана громада справно переказала кошти в районний бюджет, то Вільховецька цього не робить. Керівництво громади користується тим, що зміни в законодавство, пов’язані з децентралізацією, чітко поки що не прописані. І це не єдина конфліктна ситуація, коли через волюнтаризм окремих князьків іде розбалансування бюджету… Ми підготували адміністративний позов і зобов’яжемо Вільховецьку об’єднану громаду через суд повернути гроші в районний бюджет. Однак сам факт судового позову свідчить, що з реформою з децентралізації не слід поспішати, поки все чітко не буде прописано в законодавстві.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар