Для ліквідації наслідків червневої стихії на Тячівщині та Рахівщині необхідно більше 6 мільйонів

липня 01 / 2016
Для ліквідації наслідків червневої стихії на Тячівщині та Рахівщині необхідно більше 6 мільйонів

«Відновити реальне фінансування заходів, спрямованих на захист населення від природніх катаклізмів та виділити кошти для компенсації постраждалим від негоди у Рахівському та Тячівському районів» - з депутатським запитом народний депутат Василь Петьовка звернувся до прем’єра Гройсмана.
17 та 26 червня на територія Закарпаття постраждала від градобою, злив та сходження селевих потоків. Серйозних збитків стихія завдала жителям Тячівського та Рахівського районів. Тут підтоплені житлові будинки, господарські споруди, заклади соціальної сфери, пошкоджені мости та дороги.

У Тячівській об’єднаній громаді від граду постраждали майже 170 господарств. Постраждали й інші населені пункти району: селище Буштино, села Бедевля, Вільхівці–Лази, Нижня Апша. Тут пошкоджені будинки та приватні садиби. За попередніми оцінками, проведення відновлювальних на Тячівщині коштуватиме близько 5 мільйонів 625 тисяч гривень.

26 червня стихія пронеслася Рахівщиною. Як наслідок - підтоплені будинки у селах Луги, Богдан, Видричка. Мова - про більш як 80 дворогосподарств. Довелося тимчасово відселяти постраждалих. Після сходження селевих потоків та злив довелося відновлювати рух та прочищати дорожнє покриття по автодорозі Рахів-Богдан–Луги Рахівського району. Служба автодоріг Закарпатської області вже встигла підрахувати збитки, завдані дорожній інфраструктурі. На ділянці дороги Рахів - Богдан – Луги після зливи 26 червня зруйнована підпірна стінка з габіонів, замулене та захаращене підмостове русло, замулене покриття автодороги, узбіччя, кювети. В такому ж стані водопропускні труби та дорожнє покриття в Богдані та Лугах. Загальна сума для проведення відновлювальних робіт по об’єктам Рахівського району Закарпатської області складає 1 мільйон 230 тисяч гривень.

Загалом для ліквідації наслідків червневої стихії на Тячівщині та Рахівщині необхідно більше 6 мільйонів 800 тисяч гривень.

Інша проблема, з якою довелося зіткнутися жителям гірських сіл – зсуви. Небезпечні процеси в горах активізувалися після червневих злив. Варто нагадати: кілька років поспіль Кабінетом Міністрів України не здійснюється фінансування заходів, спрямованих на подолання наслідків збитків, які завдала стихія в попередні роки. Мова, в тому числі, і про зсуви, паводки та сходження селевих потоків.. Востаннє кошти з бюджету на виплату компенсацій, спрямованих для постраждалих від природніх лих, надходили ще у 2006 році. Складається враження, що влада залишила громадян один-на-один з цими проблемами.

Народний депутат України Василь Петьовка звернувся до прем’єра Володимира Гройсмана з депутатським зверненням, у якому йдеться про необхідність відновлення реального фінансування заходів, передбачених Загальнодержавною цільовою програмою захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. У зверненні Василя Петьовки йдеться і про виділення з резервного фонду Кабміну або альтернативних джерел фінансування коштів для Закарпатській обласній державній адміністрації в сумі 6 мільйонів 855 тисяч для ліквідації наслідків негоди та виплат компенсації постраждалим мешканцям Тячівського та Рахівського районів на спорудження житла замість зруйнованого та пошкодженого зсувами, а також на проведення капітальних ремонтів дахів будинків, пошкоджених пошкоджені градом.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар