Йосип Борто виступив у Будапешті на Форумі угорських депутатів Карпатського Басейну

квітня 04 / 2016
Йосип Борто виступив у Будапешті на Форумі угорських депутатів Карпатського Басейну

31 березня по 1 квітня 2016 року Парламенті Угорщини відбулося засідання Форуму угорських депутатів Карпатського Басейну. Від Закарпатського краю взяли участь представники КМКС та УМДС: перший заступник голови облради Йосип Борто, депутати обласної ради – Гулачі Гейза та Чаба Пейтер.

Під час свого виступу Йосип Борто зазначив, що, не дивлячись на продовження кровавих подій на Сході України, проведення не однієї хвилі мобілізації АТО, поглиблення економічної і соціальної кризи, продовження збідніння великої кількості людей, усе ж владі краю вдавалося призупинити масову міграцію людей, у т.ч. й закарпатських угорців. Це дякуючи тому, що в абсолютної більшості закарпатців є локальний патріотизм: жителі Закарпаття люблять свій край, люблять жити в ньому і мають надію, що ситуація ближчим часом усе ж зміниться на краще. Міцнить людей і те, що посильну допомогу закарпатцям і закарпатським угорцям зокрема надає сусідня Угорщина. За що щиро й подякував Йосип Борто угорському уряду з поважної трибуни, та всім тим, хто активно долучався до цієї допомоги.

Він також наголосив, що після жовтневих виборів до місцевих рад, вдалося стабілізувати політичну ситуацію в краї, збалансувати вплив різних політ партій і створити ефективні діючі органи місцевого самоврядування. В т.ч. й обласну раду, в яку увійшли представники шести політсил, в яких сформована конструктивна більшість, що приймає необхідні для суспільного життя рішення. Серед них добрих результатів досягли на виборах угорські партії: «КМКС» Партія Угорці України та Демократична партія угорців України. Вони ввійшли в органи місцевого самоврядування з такою кількістю мандатів, з якою мають вагомий вплив на прийняття рішень у радах.

Промовець також зазначив, що в обласній раді фракція КМКС підписала з депутатами політичної сили «Солідарність» Угоду про співпрацю, відповідно до якої співпрацює з питань щодо розвитку Закарпаття, узгоджують позиції з усіх інших важливих питань. «Донині сторони чітко дотримуються домовленостей», – наголосив Йосип Йосипович. Та додав, що, не дивлячись на важкий критичний стан у державі, крім кровавих торічних липневих подій у Мукачеві, січневих цьогорічних – на Драгобраті, на регіональному рівні вдалося локалізувати негативні явища, зберегти мир і спокій в краї, де нема міжетнічних конфліктів. На жаль, провокації є, спроби запалити міжетнічні конфронтації також були. Як до прикладу, 13 березня ц.р. в Ужгороді під час акції ультраправих націоналістів. Такі події, звісно, можуть дестабілізувати політичну ситуацію і на Закарпатті, і процес інтеграції до Європи та набуття членства України у Євросоюзі.

Досягнуті результати можуть служити міцною основою для покращення ситуації і початку етапу нового розвитку нашого краю.

У першу чергу потрібно, щоб мир переміг війну, щоб стабілізувалася ситуація в країні, щоб уряд змінив курс економічної політики на такий, який би дав змогу розвивати вітчизняну економіку, створювати нові робочі місця, і замість кредитів МВФ та інших банків і держав, в країну приходили сильні інвестори, внутрішній капітал також інвестував вітчизняну економіку. Для нашого краю важливо, щоб розроблена Стратегія розвитку Закарпаття реалізувалася і втілювалася в життя.

«Однозначно, міжнародна допомога і в формі інвестування, і в формі надання вигідних кредитів, дотацій і допомог для суб’єктів підприємництва та аграрного сектору є важливими. Ми повинні більш ефективно використовувати географічне і геополітичне розташування краю. Адже наш край є Західними воротами України до Європи і навпаки – Східними воротами Європи до Сходу. Ми повинні розвивати транскордонне співробітництво, полегшити та покращити перетин кордонів шляхом реконструкції діючих КПП та будівництва нових. Маємо також докласти всіх зусиль , аби розвивати ще одну перспективну галузь – туризм. Унікальна природа Закарпаття та гостинність його жителів дозволять розвивати її на високому рівні. І в цих питаннях просимо допомоги від Угорщини. Хоча б тим, аби організовувати тур групи в наш край» – мовив Й.Борто.

Далі виступаючий акцентував увагу на необхідності здійснення заходів із збереження і зміцнення системи угорськомовної освіти, у т.ч. і профтехосвіти на Закарпатті, дотримання і виконання Україною діючого Закону про засади державної мовної політики.

На завершення Йосип Йосипович наголосив на необхідності проведення заходів і створення всіх умов для позитивного іміджу Закарпаття з тим, аби молодь не тільки виживала, а й розвивалась, будувала своє щастя на своїй рідній землі. «І в цьому ми також просимо сприяння з боку Угорщини», – підкреслив Йосип Борто.

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар