Валерій Лунченко: Прийнято важливий законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів»

лютого 18 / 2016
Валерій Лунченко: Прийнято важливий законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів»


Прийнято важливий законопроект № 2279 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів», який розроблений мною разом з колегами по парламенту, за участі громадських та профільних організацій.
Нарешті у питаннях передачі державних земель у оренду викорінюється корупційна складова. І землі передаватимуться в оренду шляхом проведення аукціонів.

Тепер не буде так, як було вчора. Як було вчора? Прості люди приходили до місцевих чиновників з проханням виділити їм землю для власних потреб. На що працівники Держкомзему називали суму своєї вигоди, яка, зазвичай, дорівнювала або, навіть, перевищувала вартість самої земельної ділянки. Або ж землю віддавали «своїм» людям, використовуючи «лазєйки» в законодавстві. Так, наприклад, на будівництво торгового комплексу землі виділялись через посередників підприємствам на відкриття творчої майстерні або ж озеленення територій тощо.

Ці часи закінчились! Відтепер землі передаватимуться людям, підприємствам чи організаціям прозорим шляхом, шляхом проведення чесних аукціонів. Хто запропонує кращі умови – той і отримає землю!
Також, значно зменшується навантаження на місцеві ради, адже відшкодування видатків за проведення аукціонів тепер лягає на плечі переможців торгів.

Одночасно, скорочується кількість випадків, при яких державні землі передаються у користування поза межами аукціону, що виключає існуючі сьогодні «лазєйки» отримання земель не за призначенням!
Вдячний колегам за пророблену роботу та прийняте рішення!
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...