Чи може Закарпаття спалахнути як Донбас?

лютого 05 / 2016
 Чи може Закарпаття спалахнути як Донбас?

Таке запитання задав Генадію Москалю журналіст Обозревателя
Геннадій Москаль розповів "Обозревателю" про те, чи дійсно на Закарпатті існує загроза сепаратизму та як саме варто повертати Крим і Донбас.

Журналіст Обозревателя спитав у Геннадія Геннадійовича чи може Закарпаття спалахнути як Донбас?

- Ой, це накручується!

- Тут немає устремлінь до якогось відділення?

- Якщо Угорщина підтримує свою громаду, це що - сепаратизм? Повна маячня!

От хто, скажіть, заважає Україні підтримувати українців в інших країнах? Вони ж не скрізь живуть аж дуже заможно. Хто заважає? Ніхто. Наша держава і тих не може підтримати, хто живе на території України. А та держава – може. І знаєте – мені легше піти в Угорщину і домовитись, щоб дали грошей на якийсь проект – дорогу, школу, садочок, ще щось – ніж вирішувати ці питання з українським урядом. От легше.

- А русини?

- Я вас прошу… Ця проблема вже давно присипана нафталіном. Ті, хто був надто активний – вже засуджені. Інші – в розшуку. Це Росія завжди цю тему піднімає. Ось і недавно, кажуть, Лавров знов щось там заявляв з цього приводу. Росія вирішила, що тут, на Закарпатті, можна розхитати ситуацію. А чорта лисого вони вгадали! Тут щороку проводиться русинський фестиваль "Червена Ружа". Раніше губернатори боялись того фестивалю, як чорт ладану. А ми пішли. І нічого. Цілі й досі. Так що заспокойтеся – ніякої загрози сепаратизму на Закарпатті нема.

- Тобто, якщо раптом станеться диво і буде ухвалено особливий статус для окремих районів Донецької і Луганської областей, тут ви не чекаєте ніяких заворушень?

Дива не буде.

- І тим не менше. Єфремов свого часу теж намагався продемонструвати власну значимість і бачимо чим це закінчилось…

- Дива не буде. Не надійтесь. Про особливий статус можна комусь іншому розповідати. Але не мені. Я там працював. ЄС хоче якось це заладити. Та й Америка, та всі інші. Але, на жаль, ніяким особливим статусом цю проблему вирішити не можна.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...