В Ужгороді побували представники найбільших виробників тютюнових виробів

серпня 31 / 2015
В Ужгороді побували представники найбільших виробників тютюнових виробів

Учасники зустрічі домовилися створити при ОДА координаційну раду для протидії нелегальній торгівлі сигаретами із залученням інших прикордонних областей

Геннадій Москаль зустрівся з представниками Української асоціації “Укртютюн”, яка об’єднує найбільших виробників тютюнових виробів в Україні. В Ужгород приїхали фахівці ПрАТ «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна», ПрАТ «Філіп Морріс Україна», ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т. – Прилуки» та ПзІІ «Імперіал Тобако Юкрейн». Загалом члени асоціації виробляють 99 відсотків сигарет в Україні, минулого року вони сплатили до бюджету 22 мільярдів гривень податків і зборів.
Головна тема зустрічі — боротьба з нелегальною торгівлею сигаретами. За підрахунками фахівців, тільки за червень втрати бюджету через контрафактну та контрабандну продукцію склали мільярд гривень. Як повідомили представники асоціації, за кілька останніх років в Україну через митницю завезли близько десятка ліній для виробництва сигарет, які офіційно ніде не зареєстровані. Очевидно, більшість із них встановлена на нелегальних фабриках, які виробляють підробки відомих брендів. Ще одна пов’язана з цим проблем полягає в тому, що маса конфіскованого товару, який офіційно знищується за рішенням суду (мова насамперед про контрафактну продукцію) якимось чином потрапляє на вторинний ринок.
— За останні півтора місяці нам вдалося зламати схему контрабанди сигарет, яка під “дахом” влади та силовиків у масовому порядку здійснювалася через Закарпаття в країни ЄС, — зазначив на зустрічі Г.Москаль. — Зараз на зеленому кордоні фіксуються спроби тільки невеликих партій сигарет (по кілька ящиків), масової контрабанди немає. Це підтверджують і силовики суміжних із Закарпаттям країн. Однак роботи все одно вистачає, і ми сподіваємося на допомогу виробників сигарет, які в першу чергу зацікавлені в захисті свого бізнесу. Одним із видів такої допомоги могло б стати придбання і встановлення сканерів на контрольно-пропускних пунктах або на перевалах при в’їзді в Закарпаття. Таке обладнання дороговартісне, однак воно може залишатися у власності компаній, а обслуговуватися спільно із силовими структурами.
За результатами зустрічі прийнято рішення, що ОДА сприятиме асоціації “Укртютюн” у законодавчій підтримці боротьби з нелегальною торгівлею сигаретами (мова про підготовку фахівцями ОДА й просуванні через народних депутатів законопроектів щодо широкого застосування цифрових технологій для маркування тютюнових виробів, які допоможуть відслідкувати місце виробництва та переміщення товару, суворіший контроль за знищенням конфіскованої продукції тощо). А виробники сигарет зі свого боку розглянуть можливість придбання і встановлення на Закарпатті спеціальних сканерів для боротьби з контрабандою.
. І підготувати національну стратегію для боротьби з нелегальною торгівлею всіма підакцизними товарами. Закарпаття в цьому сенсі стане стартовим майданчиком для всієї України.

прес-служба Закарпатської ОДА
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...