Голова Закарпатської ОДА зустрівся з Генконсулом Словаччини в Ужгороді

липня 29 / 2015
Голова Закарпатської ОДА зустрівся з Генконсулом Словаччини в Ужгороді

Розвиток міжнародного пункту пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке» і подальшу співпрацю з Пряшівським і Кошицьким регіонами Словаччини були предметами обговорення під час зустрічі Генерального консула СР в Ужгороді Янки Буріановой з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем.

Словацька дипломат на Закарпатті вже три роки, тому добре знайома з культурною та духовною спадщиною Срібної Землі. Вона також налагодила тісну співпрацю представників бізнесу обох країн. За її словами, в даний час Словаччина дуже зацікавлена в енергетичній галузі України, зокрема, в енергозбереженні на Закарпатті. Так, наприклад, завдяки словацьким інвесторам, які вклали в проект 6 млн грн, у Тячеві успішно запрацювала потужна котельня на біопаливі, яка дає можливість економити майже 250 тис. Куб. м газу в рік.

Пані Янка Буріанова також повідомила, що ряд словацьких інвесторів мають намір працювати на Закарпатті. Голова ОДА пообіцяв «зелене світло» усім інвестиційним проектам зі Словаччини, зокрема - спрямованим на тепло- і енергозбереження, і без «корупційної складової». «Відчуваю, що десь в листопаді мені самому доведеться приєднатися до« тарифного майдану », який Ви бачили перед адмінбудинком, - напівжартома сказав Москаль. - Тому що напередодні зими настануть важкі часи, коли звичайним людям доведеться віддавати більше 60% своїх незначних доходів на оплату житлово-комунальних послуг. Тому вже зараз нам потрібно думати, якими альтернативними видами палива можна замінити газові котельні і ті, що на вугіллі, особливо - в бюджетних установах. У цьому якраз нам можуть допомогти інвестори з Європи ».

Коли мова зайшла про розвиток найпотужнішого на кордоні зі Словаччиною митного поста «Ужгород», Генконсул відразу ж перейшла до проблемних питань. Для будівельних робіт українська сторона два роки тому отримала від Євросоюзу 3,6 млн євро. Словацька частина переходу «Вишнє Німецьке» вже на стадії завершення, а от українську - ще й не починали. Представниця дипломатичного відомства повідомила, що у разі невиконання умов спільного договору до кінця року, наша сторона втратить величезні кошти на модернізовану митно-прикордонну інфраструктуру.

Голова Закарпатської ОДА запевнив, що в найближчі години у нього буде телефонну розмову з главою ДФС Романом Насирова і спробує його переконати, щоб французька компанія, яка виграла тендер і завершує реконструкцію пункту пропуску на словацькій стороні, продовжила роботи і на українській, без проведення додаткових тендерів та інших бюрократичних паперових перешкод.За інформацією прес-служби Закарпатської ОДА
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...