Звернення закарпатських русинів

липня 22 / 2015
Звернення закарпатських русинів

Честовані жителі Закарпаття!
Останнім часом на Закарпатті відбулося ряд тривожних подій, які не можуть залишити нас русинів - корінних мешканців краю байдужими.
Розбірки у центрі Мукачева 11 липня 2015 року, проведення спецоперації силових структур на території Закарпаття, постріли в охоронця залізнодорожного тунелю крізь Карпати, викликали невдоволення мирного населення та страх перед загрозою насильства. Засоби масової інформації як завжди надали ряд версій щодо причин даних подій, в тому числі прослідковувалися спекуляції на тему русинського питання.
Історично склалося так, що Закарпаття являється своєрідною спільністю різних національностей і конфесій, де завжди панували національна та релігійна толерантність. Наша область граничить з чотирма державами, що і мало вплив на формування своєрідного менталітету мешканців краю та визначення їх способу заробітку на проживання.
Попри грізні заяви керівництва країни та області, щодо присутності масового криміналітету на Закарпатті варто зауважити, що за роки незалежності України на Закарпатті розпалися майже всі заводи і фабрики, більшість жителів області втратило можливість годувати сім’ї. Люди почали шукати самостійно вихід з даної ситуації і сьогодні, майже 75- 80 % працеспроможного населення Закарпаття виїжджає на заробітки за кордон, близько 7-8 % займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції, яку реалізують в західних та центральних областях України і лише незначна доля населення залучена до контрабандних дій на кордонах з Європейським Союзом, і на наш погляд з благословення та керівництва чиновників та посадових осіб державного рівня.
Ми Русини Закарпаття обурені заявами та обвинуваченнями з боку різного роду політиків, щодо населення нашого краю, які при цьому не зробили за 20 років ні кроку у напрямку забезпечення жителів області робочими місцями.
При цьому, нам – мешканцям Краю треба зберігати спокій, уникати різного роду провокацій задля збереження миру та злагоди наступних поколінь, не дозволимо перетворити нашу землю на театр бойових дій, не допустимо спалити та розбити міста і села.
Краяне, збережемо Закарпаття для нащадків!

Представник русинов від України
в Світовій раді русинов - Микола Бобинець
Голова обласного общества ім.А.Духновича - Юрій Продан
Голова НРПР - Микола Староста
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...