Голови сільських рад Тячівщини оббивають пороги обласного офісу реформ

липня 03 / 2015
Голови сільських рад Тячівщини оббивають пороги обласного офісу реформ

3 липня, в Офіс реформ прибула ціла команда сільських голів з Тячівщини. Представники 5-х сільських громад вирішили поспілкуватися із експертами Офісу і попросити їх донести прохання тячівців до обласних депутатів.

Як відомо, саме тячівці одними з перших ініціювали консультації з розгляду потенційних об’єднань. Більше того, вони почали реальний процес об’єднання: перемовини між представниками громад та звернення до обласної влади з проханням розглянути конкретні пропозиції.
На думку сільських голів, прийняття Перспективного плану дасть можливість перевести цю роботу у конкретну площину. Приміром, сільський голова Бедевлі після спілкування із членами громади формулює три можливі варіанти. Оскільки його село знаходиться між двома, більш потужними центрами, воно може увійти в об’єднання з центром у Тересві чи Тячевом. Однак, є односельчани, які бачать свій населений пункт у якості самостійної громади спільно з Біловарською.

Натомість голова Вільховецької сільської ради Іван Маринець розповідає: у відповідності до Методики його село мало б увійти у громаду із центром у Нересниці, проте він, разом із головами Вільховецько-Лазівської та Добрянської, готовий надати додаткову аргументацію для утворення громади із центром у Вільхівці.

Для того, щоб працювати над аргументацією щодо прийняття конкретного рішення, варто мати юридичні підстави, а саме – затверджений Перспективний план. Оскільки його прийняття обласною радою і є фактичним стартом процесу об’єднання.
Мусимо зазначити, що погляди мешканців Тячівщини не повністю співпадають із баченням обласної влади, як вона, наголосимо – за Методикою, сформувала потенційні територіальні об’єднання. Але оскільки мова іде про перспективний план і саме – потенційних об’єднань, то працювати над його коригуванням із наступним реальним об’єднанням, можна уже після його прийняття. Справа – за обласними депутатами! Адже мова іде про майбутнє не лише Тячівщини, а всієї області!

Офіс реформ у Закарпатській області
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар