Децентралізація – це єдиний демократичний шлях для нашої країни - Олександр Ледида

червня 10 / 2015
Децентралізація – це єдиний демократичний шлях для нашої країни - Олександр Ледида

У Києві засідав Опозиційний уряд на чолі з Борисом Колесніковим

Відкрив засідання прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков. Його виступ був зосереджений навколо ключових проблемних питань країни – досягнення миру, адмінреформи, відновлення індустрії, шляхи розвитку економіки і збереження екології.

"Влада веде Україну до політичного й економічного дефолту, - заявив Колесніков, - Вона взагалі не розуміє, чим займається. Якщо ще у вересні минулого року було визнано, що військового розв'язання конфлікту немає. Сьогодні вже червень, залишилося два місяці, до року з моменту перших Мінських переговорів. Загинули тисячі людей, зруйновано індустріальне серце країни - Донбас, а про що говорить влада? Є два закони - про деталізацію, як правильно вводити воєнний стан і як законодавчо забезпечити дефолт. Тобто влада готується, судячи з вчинків, не проводити ніякі конституційні реформи, не приймати нову Конституцію, а просто активізувати свої дії на користь введення воєнного стану. Це буде не тільки економічний, а й політичний дефолт і хаос. Влада має чітко сказати українському народу: чи готова вона домогтися миру і забезпечити децентралізацію.
Проведення місцевих виборів без децентралізації не має ніякого значення, тому що місцеві ради опиняються в заручниках у центральної влади. Україна зобов'язана відмовитися від практики написання Основного закону під діючу владу. Якщо Конституцію, як це відбувається в останні 20 років, писати під чинного главу держави, то ніякої Конституції не буде взагалі. Для того, щоб Україна швидко досягла успіху, необхідно взяти світовий досвід, ліквідувати всі міністерства, прийняти закон про спеціальний статус, створити кілька агентств - соціальне, військове, безпеки, закордонних справ і прийняти нову Конституцію. У парламенті мають бути 75 депутатів. Повинні бути обрані 35 сенаторів – по одному від мільйона виборців. Все треба максимально спростити. Якщо ж влада на це не піде, країну чекає політичний і економічний дефолт».

Лідер Опозиційного блоку в Закарпатській області Олександр Ледида днями вже виступив у регіональних ЗМІ із заявою про те, що центральна влада намагається провести адміністративно-територіальну реформу нашвидкуруч і розкроїти мапу держави на свій лад. А що стосується децентралізації влади, то Олександр Ледида сказав:
«Децентралізація – це єдиний демократичний шлях для нашої країни. На жаль, сьогодні ми є свідками того, як влада гальмує процеси децентралізації. Все залишається на рівні декларацій, або ж робляться якісь незрозумілі нерішучі половинчаті кроки, які лише відтягують процес реформ.
Влада повинна зрозуміти, що наразі громадяни відсторонені від управління країною і лише у випадку децентралізації регіони зможуть отримати реальну владу, а громадянам зможуть впливати на чиновників.
Хіба не очевидно, що без бюджетної й адміністративно-територіальної реформи, без децентралізації, наша країна буде приречена. Регіони повинні отримати певну фінансову та владну незалежність.
Зараз на місцеві бюджети перекладається лише відповідальність і органи місцевого самоврядування не мають жодного впливу на розподіл і використання субвенцій. Навіть тут в Закарпатті ми неодноразово були свідками того, як центральна влада може виділити під кінець року субвенції на окремі програми,а наші закарпатські органи влади не лише відсторонені від прийняття рішень про їх розподіл, а й проходять принизливу процедуру численних узгоджень в органах центральної влади. А потім ми дивуємося, чому спущені з центру кошти не реалізовані і чому деякі програми, які так потрібні нашій області, так і не виконані.
Формування державного бюджету має відбуватися знизу до гори і тільки так місцеві органи влади зможуть надавати своїм громадянам якісні адміністративні та соціальні послуги.
Коли влада на місцях зможе самостійно розпоряджатися бюджетом, то вона буде зацікавлена в його наповненні і раціональному розподілі відповідно до потреб та специфіки регіону, що особливо актуально для Закарпаття, яке вирізняється географічними та природними особливостями. Наразі ж гальмування центральною владою процесів децентралізації не дають можливості регіонам бути більш самостійними і, відповідно, розвиватися».

Прес-служба партії “Опозиційний блок” у Закарпатській області
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...