Ужгородська міськрада скаржитиметься Президенту України на тарифи

червня 09 / 2015
Ужгородська міськрада скаржитиметься Президенту  України на тарифи

Міська рада 19 червня хоче схвалити наступний текст звернення депутатів Ужгородської міської ради VI скликання до Президента України Порошенка П.О. щодо регулювання процесу з підвищення тарифів на газ та електроенергію.


"Шановний Петро Олексійовичу!

В скрутний для нашої країни час український народ був поставлений перед фактом підвищення плати за природний газ та електроенергію.
Зокрема, 26 лютого 2015 р. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняла Постанову №220 "Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню", якою вкотре було збільшено ціну електроенергії для населення.
Крім того, 03 березня 2015 р. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняла Постанову №583 "Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що встановлюється для потреб населення", якою впроваджено підвищення ціни на газ для населення на 280 %.

Як відомо, на сьогоднішній день Україна самостійно видобуває близько 19,5 млрд. кубометрів газу при попиті для населення в 21,5 млрд. кубометрів. При цьому ціна видобутку блакитного палива дозволяє встановити ціну на газ для населення у розмірі 2 356 грн. на противагу ціни, що запропонована Урядом у розмірі 7 188 грн., навіть з урахуванням 2 млрд. кубометрів імпортованого газу, якого бракує.
Така колосальна різниця вказує на закладені надприбутки для власників енергетичних компаній, якими до цього часу залишаються олігархічні структури.

Ми переконані, що необґрунтоване підвищення тарифів на газ для населення та зростання цін на електроенергію призведе до посилення соціальної несправедливості у нашому суспільстві, переходу значної кількості українців з статусу малозабезпечених в жебраки та фактично поставить людей за межу виживання.

Вказані кроки Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та Уряду породжують відчуття незахищеності, що підриває довіру до влади та її авторитет, а також ставить під сумнів проведення реформ в інтересах власного народу.
Згідно ч. 2 ст. 3 Конституції України - "Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави".

Для реалізації цього конституційного положення діяльність держави має відповідати принципам прозорості та відкритості, що забезпечує прихильність людей і розуміння ними основних кроків керівництва держави та мети на досягнення якої вони спрямовані.

Вважаємо, що доцільність підвищення тарифів на газ та електроенергію та їх розмір, має бути обговорено із залученням експертів- фахівців з енергетичних питань та публічно з власним народом та врахуванням інтересів кожного українця.

Враховуючи вищевикладене, та з метою впорядкування тарифної політики держави, зниження градусу соціальної напруги, звертаємося до Вас, як до гаранта Конституції України, безпосереднім обов'язком якого є обстоювання прав та інтересів українського народу, та закликаємо невідкладно вжити наступних заходів:

1. Скасувати Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 220 від 26.02.2015 р. та № 583 від 03.03.2015 р.;

2. Створити спеціальну комісію, яка вивчить та проаналізує доцільність і обґрунтованість підняття тарифів, проведе публічні роз'яснення та консультації щодо справедливості формування нових тарифів;

3. Вжити заходів щодо повернення контролю держави над усіма газовими родовищами України.

Лише рішучими діями та твердою позицією ми відстоїмо українську долю та наше майбутнє! Слава Україні!."
Про це йдеться у проекті звернення до Президента України щодо регулювання процесу з підвищення тарифів на газ та електроенергію.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...