Закарпатські депутати завершили обговорення проектів рішень

травня 26 / 2015
Закарпатські депутати завершили обговорення проектів рішень

Сьогодні, 26 травня депутатські комісії, а саме: з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації (М.Кічковський), з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики(М.Вегеш), з питань бюджету (В.Адам) та ін. завершили обговорення проектів рішень, що виносяться на розгляд чергової, 23 сесії обласної ради У скликання 28 травня ц.р.
У їх роботі взяли участь голова обласної ради Володимир Чубірко, голова ОДА Василь Губаль, перший заступник голови облради Михайло Попович та заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Ганна Глухова.
Активне обговорення серед членів постійних комісій викликали зміни до обласного бюджету, які озвучив директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар. Пропонується спрямувати частину залишку коштів обласного бюджету, що склався на початок 2015 року, за головними розпорядниками коштів обласного бюджету в сумі 5 490,0 тис. грн.. Та затвердити зміни бюджетних призначень (у межах загального обсягу) за головними розпорядниками коштів обласного бюджету, додаткові джерела фінансування обласного бюджету на цей рік, зміни до капітальних видатків та переліку об’єктів, видатки на які цьогоріч будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку, зміни до переліку регіональних програм, які фінансуватимуться за рахунок коштів обласного бюджету, розподіл субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціального-економічного та культурного розвитку регіонів, іншої додаткової дотації тощо.
Вивчили депутати і зміни та доповнення до низки вже діючих обласних програм, ухвалених рішеннями попередніх сесій: до Програми розвитку регіональної вищої освіти на 2013 – 2017 роки, до Програми реалізації природоохоронних заходів на 2015 рік, до Обласної цільової програми «Власний дім» на 2012-2015 роки та ін..
Із серйозністю і повагою сприйняли депутати проект рішення про затвердження обласної комплексної програми на 2015 – 2017 роки щодо соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, вшанування пам’яті загиблих.
Мета програми- надання одноразової грошової допомоги учасникам антитерористичної операції, пораненим, травмованим (або одному з членів їх сімей), сім’ям загиблих мешканців Закарпатської області – учасників антитерористичної операції; надання додаткових пільг, крім передбачених законодавством; надання учасникам АТО та членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих учасників АТО, комплексних медичних, психологічних та соціальних послуг; забезпечення потреб у медичному обслуговуванні та підтримання рівня здоров’я учасників АТО, у тому числі шляхом залучення обласних лікувально-санаторних закладів, денних стаціонарів; увічнення пам’яті загиблих героїв.
Реалізація Програми здійснюватиметься у межах бюджетних призначень державного, місцевих бюджетів (обласного, міських, районних, селищних, сільських), передбачених на виконання програм та заходів у відповідних галузях бюджетної сфери.
Також передбачається залучення коштів за рахунок інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації цієї важливої Програм складає 43300,0 тис.грн.
Розглянули депутати предметно низку питань про надра, майно та клопотання щодо нагородження Почесною Грамотою Верховної Ради України достойних закарпатців.
Усі критичні зауваження та пропозиції депутатів з обговорюваних питань після узагальнення будуть розглянуті президією обласної ради, яка відбудеться завтра, 27 травня.
Прес-служба облради
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...