Регіони Закарпаття у переддень децентралізації

травня 14 / 2015
Регіони Закарпаття у переддень децентралізації

В рамках проведення політики децентралізації Президент України Петро Порошенко ще у березні підписав Закон “Про добровільне об’Єднання територіальних громад”.
Закон містить принципи добровільного об’єднання територіальних громад, основні умови та суб’єкти такого об’єднання, описує порядок об’єднання територіальних громад сіл, селищ та районів, а також надання їм державної підтримки.
8 квітня на засіданні Уряду була затверджена методика створення спроможних територіальних громад, спрямована на створення таких територіальних громад, які зможуть реалізовувати та надавати високоякісні послуги у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, житлово-комунального господарства, соцзахисту та інших життєво важливих сферах життя. Передбачається, що ці територіальні громади матимуть відповідні фінансові, інфраструктурні та кадрові ресурси, – повідомляє прес-служба Тячівської РДА.
Питання щодо добровільного об’єднання територіальних громад Тячівського району обговорено на сьогоднішній нараді в райдержадміністрації, яку провів т.в.о. голови державної адміністрації Василь Йовдій. Участь у робочій зустрічі прийняли також в.о. голови районної ради Ігор Грабарь, заступники голови райдержадміністрації Василь Дем’янчук та Василь Каганець, начальник відділу доходів та фінансів галузей виробничої сфери фінансового управління Наталія Євреш, керівники органів місцевого самоврядування, депутати районної ради та керівники структурних підрозділів державної адміністрації.
Насамперед Ігор Грабарь коротко проінформував присутніх про повноваження органів місцевого самоврядування в об’єднаних громадах, ресурсної бази, форми державної підтримки та перспективний план формування територіальних громад.
Наголосив, що об’єднана громада одержує додаткові фінансові та майнові ресурси, серед яких: 60% ПДФО (зараз 0) на власні повноваження, право розпоряджатися землями на території об’єднаної громади, прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом в отриманні освітньої, медичної субвенції та субвенції на робітничі кадри.
Василь Йовдій закликав присутніх активно долучитися до впровадження заходів щодо об’єднання територіальних громад в районі. Звернув увагу керівників населених пунктів району на засади добровільного об’єднання, які полягають у тому, що органи місцевого самоврядування усвідомлено, а не під примусом приймають рішення, яке йде на користь виборців. При цьому враховується територіальна приналежність та економічні показники, важливо, щоб об’єднана громада стала спроможною, отримала позитивний висновок та державну підтримку.
В ході дискусії були розглянуті окремі пропозиції щодо об’єднання деяких громад в районі. Плюси та мінуси впровадження даної реформи були обговорені на прикладі можливого об’єднання в громади Лопухова, Усть-Чорної та Руської Мокрої а також Тячева, Тячівських Лазів та Руського Поля.
Мер Тячева Іван Ковач наголосив на доцільності якнайшвидшого проведення заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад, адже Законом визначені алгоритм та строки їх реалізації.
Для детальнішого вивчення даного питання, розробки перспективних планів формування територій громад, сільським головам та депутатам було роздано практичні посібники з питань формування спроможних територіальних громад.
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар