Страшилки про русинів-сепаратистів продовжують з'являтися у ЗМІ

квітня 09 / 2015
Страшилки про русинів-сепаратистів продовжують з'являтися у ЗМІ

Кремлівські ЗМІ розпочали створення віртуальної русинської автономії на Закарпатті. Якщо вірити інформації, розповсюдженій місяць тому російськими ЗМІ, 8-10 квітня на Закарпатті мало би відбутися друге засідання Координаційної Ради провідних русинських організацій із одним питанням на порядку денному: визнання русинів

Страшилки про русинів-сепаратистів продовжують з'являтися у ЗМІ. Правда, у самому Закарпатті ними вже нікого не здивуєш. Більше того, переважна більшість тих, хто називає себе русинами не сприймають всерйоз інформацію про "автономізацію", "від'єднання" чи "приєднання". Правда, не розуміють, чому неправдиву інформацію російських ЗМІ підхоплює і цілий ряд українських, причому тих, яким звикли довіряти.
Останній приклад приголомшив навіть бувалих русинів. Йдеться про з'їзд провідних русинських організацій, який нібито відбувся в Мукачеві 14 березня. Посилаючись на "лідера підкарпатських русинів" Петра Гецка, російська агенція ТАСС повідомила, що русини Закарпаття вимагали від Києва "визнання своєї національності і автономії краю через діалог з Києвом".

За цією ж інформацією у З'їзді взяли участь Товариство Підкарпатських русинів, Русинський рух, Товариство імені Духновича, Хранителі історії, Русинське науково-освітнє товариство, Сойм підкарпатських русинів, які постановили створити Координаційну Раду русинських організацій Закарпаття (друге засідання якої і анонсували 8-10 квітня). Її завдання - "налагодження та активізація діалогу з київськими владними структурами для вирішення питання про можливість визнання підсумків референдумів, які проходили в 1991 році на Закарпатті".

Делегати визначили і мету Ради. А саме: "об'єднання і координація зусиль членів структури для забезпечення культурно-історичної спадщини, прав і свобод русинської громади, інших нацменшин регіону", а також "необхідність визнання русинів як національної меншини".

Інформація про з'їзд хоч і мала розголос, однак від першого до останнього слова була брехливою. Про нього не чули, і тим більше не брали в ньому участі, керівники дієвих русинських організацій. У своїх коментарях всі до єдиного висловлювали розуміння, що підняття питання автономії може привести до катастрофічних наслідків для краю і Русинського руху.

Так, очільник найбільшого об'єднання русинів Закарпаття Євген Жупан не втомлювався повторювати , що Народна Рада русинів Закарпаття дійсно збиралася, але у лютому і ухвалила заяву, в якій йдеться про підтримку курсу на демократизацію та децентралізацію. Більше того, Рада заявила, що русини краю ніколи не призивали Росію їх захищати, бо давно вибрали своїм курсом - євроінтеграцію.

До слова, Народна Рада русинів Закарпаття об'єднує 50% русинських організацій, які офіційно діють в Україні. А Петро Гецко, на якого посилаються ЗМІ в новинах про русинський рух, останні 3-5 років взагалі не був на Закарпатті. Воно і зрозуміло: по-перше, його оголошено в офіційний розшук (Петру Гецку висунуто підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб). По-друге, тут він зустрінеться не з фейковими, а реальними русинами. Звісно, страшно.

Зважаючи на риторику російських ЗМІ, на чергову інформацію про русинів, які вимагають визнання результатів референдуму та прагнуть приєднатися до "Руського міра", варто очікувати найближчими днями. Головне, щоб її всерйоз не підхопили поважні українські видання, як це вже було. На Закарпатті таким повідомленням уже не вірять, але ж є ще велика Україна.
Джерело
Категорія : Політика
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...