Закарпатські депутати мають затвердити міжнародну угоду

лютого 11 / 2015
Закарпатські депутати мають затвердити міжнародну угоду

На пленарне засідання облради пропонується проект рішення про затвердження угоди з Міністерством зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини. Йдеться про договір між Закарпатською обласною радою та Міністерством зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини про співпрацю у виконанні проектів розвитку, що здійснюються в рамках Програми Східного партнерства в Україні у 2015 році, укладену 23 січня 2015 року. Угоду підписали керівник облради Володимир Чубірко та міністр Петер Сійярто.
Завдяки фінансовій допомозі, що була надана сторонами у 2012-2013 роках у розмірі 1,1 мільйон доларів США, було виконано 76 проектів розвитку в 50-ти закладах Закарпаття. Серед них, зокрема, відновлення даху та фасаду Закарпатського угорського інституту ім. Ракоці Ференца ІІ та Закарпатського угорського драматичного театру, заміна вікон і дверей будівлі Гуманітарно-природничого факультету з угорською мовою навчання Ужгородського національного університету, а також здійснено частковий ремонт у низці загальноосвітніх, дошкільних навчальних і культурних закладів.
Для виконання проектів у 2013-2014 роках МЗЕЗС надало фінансову допомогу (у форинтах) в розмірі близько 500 тисяч доларів США в рамках угоди про допомогу, укладеної із організацією-посередником. Таким же є розмір фінансової участі ЗОР у виконанні проектів. Завдяки зазначеній фінансовій допомозі в рамках Програми Східного партнерства було виконано 40 проектів розвитку на 33-х об’єктах. Реалізація проектів, передбачених на 2013-2014-й роки, знаходиться у процесі завершення.
То ж сторони – на основі результатів попередніх угод вирішили продовжити співробітництво на 2015 рік для досягнення мети, а також зобов’язуються надати фінансову допомогу на виконання проектів. Зокрема, МЗЕЗС зобов’язується надати фінансову допомогу у розмірі 155.000.000 угорських форинтів відповідно до переліку. Ці кошти підуть на модернізацію закладів, що представляють значну культурну та національну цінність , на реалізацію проектів модернізації систем енергозбереження та опалення шкіл, соціальних, культурних і церковних закладів освіти, розвитку медичних закладів, збереження історичної та культурної спадщини Закарпаття, що має європейське значення тощо.
Найближчим часом буде складено остаточний список проектів, що підлягають фінансуванню в межах суми.
Прес-служба облради
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...