Голова Закарпатської обласної ради вимагає реальну деценралізацію

січня 26 / 2015
Голова Закарпатської обласної ради вимагає реальну деценралізацію
У понеділок голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко планує взяти участь розширеному засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, яке відбудеться в Києві під головуванням керівника Верховної Ради України Володимира Гройсмана. Йтиметься про стан і шляхи законодавчого і фінансового забезпечення децентралізації влади.

Володимир Чубірко розповів про те, які проблемні питання планує озвучити на нараді. «Центральна влада говорить про децентралізацію, але по суті, в нас частину податків забрано. Натомість дають субвенцію, і як це сталося вже цього року, навіть із запізненням. До цього дотація вирівнювання надходила щодня, тепер ми змушені чекати на субвенцію, через що під зривом до прикладу цього місяця була виплата авансу освітянам. Це фактично фінансова централізація, а не децентралізація, як це обіцялося. Перша наша пропозиція. Цей механізм треба вдосконалити, або ж взагалі переглянути нинішню систему», – вважає керівник ради.

Також на нараді він пропонуватиме центральним органам влади з метою збільшення фінансових ресурсів селищних та сільських бюджетів внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо сплати акцизу. «В області маємо проблеми з акцизним збором . Локація його збору та використання не відповідає реальним потребам громад. Унаслідок цих змін цього року у кожній четвертій місцевій раді області доходи загального фонду становитимуть менше ніж 100 тисячі гривень. Такий обсяг надходжень податків, зборів не забезпечує потребу в коштах для утримання органів місцевого самоврядування, а також для фінансування першочергових видатків на дороги комунальної власності, благоустрій населених пунктів та природоохоронні заходи. Загальна розрахункова сума незабезпеченої потреби становить понад 90 млн. гривень. Наприклад, всі об’єкти, які сплачують акцизний податок з реалізації нафтопродуктів знаходяться в більшості поблизу кордонів. А в гірських селах нема ні АЗС, ні великих магазинів, де продаються інші підакцизні товари (тютюн та алкоголь). Томі такі громади залишаються без коштів. В нас є навіть такі сільські ради, де не вистачає грошей на зарплату та «комуналку» на перші місяці роботи. Стосовно акцизів – в нас є пропозиція акумулювати кошти від їх надходження на рівні області і дати можливість розподілити їх місцевим громадам, аби не виникали диспропорції. Депутатський корпус обласної ради буде просто регуляторним механізмом розподілу цих коштів. Так ми зможемо рівномірно забезпечити утримання соціальних закладів, розвиток інфраструктури громад краю», – пропонує Володимир Чубірко.

Прес-служба облради
Категорія : Політика


Loading...
загрузка...