Розширення повноважень голів громад (відео)

травня 04 / 2022
Розширення повноважень голів громад (відео)Щодо законопроєкту про розширення повноважень голів громад на територіях, де не ведуться бойові дії. За ідеєю авторів документу, розширення повноважень голів громад дозволить швидко приймати рішення на вимогу військового часу.

Проєкт закону потрібно доопрацювати. Одразу з’являються значні ризики з недобросовісними керманичами громад. Чи можна довіряти усі кадрові та бюджетні питання багатотисячної громади одній людині? З початку вступу керівниками громад на посади багато хто з них вже встиг себе скомпрометувати.

Саме тому переконаний, що у випадку, коли в громаді немає проблем з кворумом місцевих обранців, її керівник може будь-коли скликати позачергову сесію – це питання максимум декількох годин. Це засвідчить збереження європейської демократичної моделі децентралізованого місцевого самоврядування, яке представляють люди, делеговані населенням. Також це забезпечить контроль за прозорим процесом проведення конкурсів на посади в цих органах.

Саме тому законодавство потрібно вдосконалити в частині визначення критеріїв для громад, де є сенс вводити такі норми про розширення повноважень керманичів ТГ. Й навіть тоді потрібно буде уважно простежити за тим, як це все працюватиме, і бути готовими до внесення додаткових нормативних змін в разі потреби.

Цілком очікувано, що документ наразі не знайшов одностайної підтримки серед місцевого самоврядування та парламентаріїв. Розумію, що декотрим мерам аж дуже вже кортить одноосібно попризначати друзів на посади та знехтувати думкою громади. І при цьому прикритися війною, перебуваючи в спокійних містах.

Саме з тилу вони найбільше виступають за необхідність прийняття документу в початковому вигляді. Що ж, алгоритми діяльності органів місцевого самоврядування і справді повинні адаптуватися під вимоги часу, однак робити це треба мудро та там, де є реальна необхідність. Переконаний, що усі місцеві депутати та порядні керівники громад готові збалансовано працювати 24/7.

А місцевих “царьків” у період війни нам точно не треба.- пише на своїй сторінці у соціальній мережі фейсбук народний депутат України Василь Петьовка.
Категорія : Політика


Залишити Коментар