Анатолій Полосков провів робочу зустріч із Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Давідом Нови

вересня 23 / 2021

Голова облдержадміністрації Анатолій Полосков провів робочу зустріч із Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Давідом Нови.

Призначили Давіда Нови на цю посаду нещодавно, 8 вересня, однак діяльність на дипломатичній службі він розпочав ще 2000 року: до цього обіймав посади в структурі МЗС Чехії та посольствах республіки у різних країнах. На Закарпаття пан Генеральний консул приїхав уперше.

Одне з питань, яке обговорили під час зустрічі, – це можливість перенесення Консульства до Закарпаття. Як зазначив Давід Нови, сьогодні є низка пропозицій та думок з цього приводу, в тому числі підтримка від впливових кіл Чехії.

Очільник краю разом із заступником голови облдержадміністрації Іштваном Петрушкою розповіли про загальну ситуацію на Закарпатті у різних сферах суспільно-економічного життя.

Зокрема, акцентували на мирному співіснуванні різних національностей у нашому краї, де проживає понад 100 різних етносів, серед яких і чехи, проте жодних скарг щодо утисників немає.

«Останнім часом ми проводимо багато зустрічей із керівниками дипломатичних місій і міжнародних структур, на яких чимало уваги приділяємо саме міжетнічним стосункам. Зміст наших розмов ілюструє, що підстав для занепокоєння немає, а населення регіону є толерантним», — зауважив Анатолій Полосков.

Очільник Закарпаття ознайомив пана Генерального консула з національними програмами Президента України Володимира Зеленського, які спрямовані на будівництво, розвиток інфраструктури, реставрацію та реконструкцію культурних осередків, медичних, освітніх, спортивних закладів тощо. За його словами, вперше за 30 років відбувається таке масштабне державне інвестування в інфраструктуру нашого краю.

Зупинилися й на питанні функціонування аеропорту в Ужгороді, можливості впровадження спільних рейсів до Чехії у майбутньому. Також поділилися інформацією щодо перебігу вакцинальної кампанії в області та дізналися, як відбувається імунізація українців у Чеській Республіці.

Разом з Генеральним консулом обговорили й попередню програму візиту Голови Сенату Чеської Республіки до Закарпаття у жовтні цього року.

«Я впевнений, що буде ще чимало зустрічей і новий рівень співпраці.


Дякую Давіду Нови за те, що відвідав Закарпаття, та уряду Чехії за постійну допомогу і підтримку!» — наголосив Анатолій Полосков.

Категорія : Політика


Залишити Коментар